Samsung Galaxy Note 3 pomimo dużych rozmiarów, które dla pewnych osób dyskwalifikuje go jako smartfona do codziennego używania ma dwie niepodważalne zalety. Rysik i bateria. To właśnie ta druga zachwycała od samego początku i pozwalała na spokojną pracę urządzenia 5-7 godzin na ekranie. Aktualizacje niestety nie zawsze są dopracowane i te na bazie Androida 4.4 KitKat właśnie do takich należą.

Android KitKat sprawił, że Samsung Galaxy Note 3 stał się jeszcze bardziej płynny. Inaczej stało się z baterią. Niestety ale ostatnie tygodnie przebiegały pod znakiem procesów Android i Jądro Systemu. Pracowały one prawie nieustannie, niepozwalając smartfonowi przejść w tryb głębokiego snu (red. deep sleep), czyli w tryb oszczędzania energii. Jeśli nie wiecie to problem ten jest dobrze znany i znaleziono już 2 ogniska problemu. Pierwsze i najważniejsze z nich to modem. Podczas włączonej transmisji 3G smartfon niestety pobiera znacznie więcej energii niż powinien. Jeśli przełączymy się na WiFi procenty na ekranie znikają znacznie wolniej. Drugi wciąż nierozwiązany problem to połączenie z zegarkiem Galaxy Gear. Stałe powiązanie za pomocą Bluetooth niesamowicie drainuje baterię.

Ostatnie dni przyniosły jednak ulgę i bateria znów potrafi pozytywnie zaskoczyć. Co prawda w większości na WiFi, ale mimo wszystko ok. 5 godzin na ekranie to zdecydowanie lepszy wynik niż ostatnie 2-3 godziny. Pewnie zastanawia się co pomogło? Spójrzcie najpierw na statystyki z ostatnich dwóch dni.

Statystyki dzień 1 / fot: 2po2.pl
Statystyki dzień 1 / fot: 2po2.pl

 

Statystyki dzień 1 / fot: 2po2.pl
Statystyki dzień 1 / fot: 2po2.pl

 

Statystyki dzień 2 / fot: 2po2.pl
Statystyki dzień 2 / fot: 2po2.pl

 

Statystyki dzień 2 / fot: 2po2.pl
Statystyki dzień 2 / fot: 2po2.pl

 

Rozwiązanie okazało się banalnie proste i oczywiście trafiłem na nie przez przypadek. Ostatnie 3 dni testowałem Samsunga Galaxy S 5. W tym czasie Samsung Galaxy Note 3 był albo wyłączony albo działa bez karty SIM. Często wcześniej resetowałem urządzenie, wyjmowałem baterię na chwilę, ale ostatecznie kilka dni bez SIM chyba rozwiązało sprawę. Mam nadzieję, że i u Was się uda jeśli macie taką możliwość przez kilka dni zastąpić swojego Note innym telefonem. Może nie macie żadnych problemów z baterią? Dajcie znać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 replies on “Koniec problemów z baterią w Samsungu Galaxy Note 3?”

  • Filip
    3 kwietnia 2014 at 21:34

    Spróbuję zrobić ten sposób z wyłączeniem telefonu i wyjęciem karty SIM. Dam znać co dalej 🙂

    • Krzysztof Nawrot
      3 kwietnia 2014 at 22:33

      Czekamy na info w takim razie.

  • Zyga
    4 kwietnia 2014 at 07:37

    drainuje nie ma takiego słowa

  • kaz
    4 kwietnia 2014 at 09:24

    Tajemnicze moce ją podładowały;-)

  • Mariusz G.
    6 kwietnia 2014 at 11:40

    na szczęscie nie mam żadnych kłopotów z baterią, ostatnio nawet w moim mieście pojawiło się LTE i czuję jakbym dostał nowy sprzęt do ręki:)

  • marcinek
    18 kwietnia 2014 at 06:48

    W końcu upragniony kitkat i do mnie zawitał. I tu rozczarowanie: Zużycie baterii znacznie wzrosło. Od jakiegoś czasu jestem na roamingu bez danych komórkowych a telefon znacznie zwolnił: po otwarciu klapki (oryginalnej) często czekam parę sekund na obudzenie. Po naciśnięciu home zamiast na ekran główny często ląduje na task managerze.

    • marcinek
      25 kwietnia 2014 at 10:38

      Trochę pogrzebałem i sam sobie sporo rozwiązałem:
      Bateria – wyjąć na minimum 30 s – ponoć sobie ją na nowo „skalibruje”, cokolwiek to znaczy.
      Lagi na ekranie blokady: coś zmienić. Wyłączyć „private message”, a jak nie był to włączyć. Albo zmienić tapetę.
      Na lądowanie w task managerze zamiast na głównym ekranie jeszcze nic nie znalazłem.

  • Ash
    25 kwietnia 2014 at 01:54

    Kit kat to największe gówno w dziejach ludzkości, google się przejedzie na zmianie prawd dla aplikacji…

  • Tom
    20 sierpnia 2014 at 10:55

    Rozczarowanie i to ogromne :(:(:( zakupiłem S Note3 ze wzgledu na poprzednika byłem bardzo zadowolony z niego i nie dał bym zlego slowa powiedziec o tym smartfonie no nic ale zgubiłem go na splywie 🙁 postanowiłem zakupic nowy i lepszy wiec kupiłem 3 no i jest ok ladnie chodzi nie udało mi sie zrobic zadnych zaciec badz aby był zmulony a tu niespodzinka przekleta bateria :(:(:( rozczarowanie poprzednik 3mał mi z 5 dni jak uzywałem do zwykłych rzeczy dzwonienie i smsy a jak intesywnie to wiadomo różnie to bywało 🙂 no ale zeby 100% bateri w note 3 starczało na 9h badz w stanie czuwania na 24h hej no i mam tryb oszczedzania energi ekran scieniony na max oraz wyłączone wibra jestem załamany chyba bede chodził z przedłużaczem a jak wyglada to u Was koledzy i koleżanki pozdrawiam Tom

  • Jerzy Stacherski
    24 września 2014 at 20:08

    Mam Note 3 pół roku, bateria trzyma przy normalnym użytkowaniu minimum dwa dni. ( pobieranie danych w tle wyłączone ), a zdjęcia rewelacja

  • SGN3
    30 grudnia 2014 at 10:25

    Witam czy wy wszyscy mówicie o jedynym N3 czy o różnych modelach mój N3 (N9005) się sprawdza i nie mam problemów normalne użytkowanie 4dni i myśle że jak zacznę go optymalizować podziała mi dłużej. pzdr

  • moto
    5 lutego 2015 at 07:02

    Beznadziejny wpis. No masakra. Ja znalazłem lepszy pomysł na oszczędność energii – wyłączam tel na miesiąc i bateria trzyma mi miesiąc i jeden dzień.
    Że Google to wyświetla w wynikach wyszukiwania. …..

  • Grzegorz
    5 czerwca 2015 at 02:03

    grając w world of tanks, baterię można rozładować w 3-4 godz :0. W lollipopie jest jeszcze gorzej. Bateria wytrzyma 2 3 dni jak by nic nie robił