Aż głupio to pisać, ale tak, byłem wśród tych pięciu osób, które nigdy na swoim nadgarstku nie miały pierwszego Mi Banda. Poważnie, choć sprzedał się w milionach sztuk to jakoś opaska od Xiaomi mnie omijała i nie zagościła nawet na krótki test. Być może dlatego, że od zawsze byłem związany ze smartwatchami i opaska najnormalniej nie była mi potrzebna, bo wszystko co oferowała było w smartwatchu. Kiedy pojawiła się druga generacja stwierdziłem, że trzeba to zmienić. Tak też zrobiłem i Xiaomi Mi Band Pulse w końcu do mnie trafił. 

Napisałem w końcu, bo zamówiłem go w połowie… listopada, a dotarł do mnie w ostatnią środę. Wszystko dlatego, że GearBest prowadził wtedy przedsprzedaż i to w całkiem dobrych pieniądzach. Mi Band 1s można było zgarnąć za około 21 dolarów, co w pórownaniu z obecną ceną prawie 30 dolarów wyglądało rewelacyjnie. Ostatecznie wysyłka nastąpiła 7 grudnia, cztery dni później była już w Polsce, a pod wskazany adres dotarła 16-ego. Trzeba przyznać, że całkiem sprawnie, nie licząć oczywiście czasu do zakończenia przedsprzedaży.

Xiaomi Mi Band Pulse jest też znany jako Mi Band 1s, a to wszystko dlatego, że ma wbudowany pulsometr. I to w zasadzie jedyna zmiana w porównaniu do poprzedniej generacji, nie licząc rzecz jasna mało istotnych danych jak nieco większa obudowa samego urządzenia. Pulsometr podczas działania świeci na zielono, ale nie działa cały czas, bo w przeciwnym razie, znacznie skróciło by to działanie nowego Mi Banda na baterii. Wyjątkiem jest tryb biegania, gdzie pulsometr cały czas sprawdza jak bije nasze serce, by ewentualnie poinformować jeśli puls będzie zbyt wysoki. W trybie normalnym puls możemy zmierzyć, gdy wskażemy konkretną opcję w aplikacji i tam też mamy podgląd tego, ile uderzeń na minutę wykonuje nasze serce. Pulsometr może działać też sam w sposób cykliczny, ale tylko podczas snu, by dane były bardziej dokładne i szczegółowe. Nazywa się to Sleep assistant.

Wiele osób zastanawia się jak jest z baterią. W sumie to częściowo odpowiedziałem na to pytanie powyżej i chyba za krótko używam Xiaomi Mi Band Pulse, by napisać coś więcej. Na test baterii potrzeba czasu. Według producenta akumulator ma wystarczyć na 30 dni, choć ja bym aż tak promiennie się do tego nie nastawiał. Nie mniej, po pierwszym uruchomieniu bateria wskazywała 33%, a dzisiaj po około 48 godzinach używania jest 24%.

Dajcie znać, co chcecie wiedzieć o nowym Mi Band z pulsometrem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 replies on “Testujemy opaskę Xiaomi Mi Band Pulse (Mi Band 1s) z pulsometrem”

  • Michal
    19 grudnia 2015 at 17:33

    Jak to współgra ze smartfonami z androidem? Np LG G3s?? 🙂 da się to jakoś połączyć ze sobą?

    • 20 grudnia 2015 at 00:46

      Działa z Androidem, wystarczy pobrać aplikację Mi Fit. Łączymy przez Bluetooth, będzie działać z LG G3s.

  • Marcin
    21 grudnia 2015 at 08:01

    Jestem zawiedziony :/, wszedłem w artykuł i za mało zdjęć Pani tzn opaski :p

    • 22 grudnia 2015 at 01:28

      Rozumiem, że w recenzji ma być wincyj? 😀

  • OvalBee OvalBee
    25 grudnia 2015 at 00:38

    Czy potwierdzicie że ,po sparowaniu z iOS nie działają powiadomienia wibracyjne?

    • Czapekk
      28 grudnia 2015 at 17:45

      Potwierdzam, działa tylko gdy ktoś dzwoni

      • 28 grudnia 2015 at 18:12

        Dzięki za info, bo akurat nie miałem nic z iOS by sprawdzić.

  • Dankan
    30 grudnia 2015 at 12:56

    Reklamujemy opaskę czy biusty

  • Dominik Śniegucki
    31 grudnia 2015 at 13:53

    Mnie interesuje czy można ustawić pulsometr w tryb ciągłego działania podczas sesji treningowej np pływania. I czy można to robić z poziomu opaski czy tylko z poziomu aplikacji.

  • Kuba
    13 lutego 2016 at 18:14

    1. Czy opaska ma możliwość ciągłego mierzenia pulsu w trybie „running”?
    2. Czy tryb mierzenia pulsu działa w jakiś „inteligentny” sposób bez sparowanego telefonu? Chciałbym móc wybrać się na bieganie bez telefonu i po przekroczeniu maksymalnego BPM opaska będzie np. wibrować?

    • 14 lutego 2016 at 00:15

      1. W trybie Running pulsometr działa cały czas.
      2. W sumie drugie pytanie jest trochę związane z pierwszym. Otóż jeśli zabierzemy Mi Band 1s bez smartfonu to nie będzie robił nic, poza tym, że będzie na ręcę. Maksymalny puls ustawiamy w aplikacji i jeśli jest połączenie przez Bluetooth ze smartfonem, to opaska zawibruje jeśli przekroczymy maks. ustawiony puls.

      • Kuba
        17 lutego 2016 at 10:50

        Dzięki. Czyli całkiem sensownie działa. Biorę go 😉

  • kwaskomen1
    7 kwietnia 2016 at 11:19

    Lubię cycki;)