Czasami producenci, by zwiększyć sprzedaż swoich urządzeń i jednocześnie zachęcić klientów do ich zakupu organizują oferty specjalnie, czasami dość nietypowe. Autorem jednej z nich jest Samsung, który przy zakupie nowego smartfonu Galaxy, może zwrócić nam nawet 300 dolarów za stary telefon.

Po zakupie Samsunga Galaxy S II, Samsunga Galaxy S III, Samsunga Galaxy Note lub innego smartfonu koreańskiego producenta, możemy zyskać nawet kilkaset dolarów. Wielkość rabatu zależy od modelu starego telefonu i jego stanu fizycznego. Wystarczy, że wypełnimy specjalny formularz na profilu Samsung Upgrade na Facebooku, na podstawie którego zostanie oszacowana wartość telefonu.

Naszym zadaniem jest podanie odpowiedzi na kilka pytań, dotyczących stanu telefonu. Na początku wybieramy producenta i model urządzenia, dostawcę usług (operatora) oraz odpowiadamy, czy telefon był używany w pracy. Później zaznaczamy krótką odpowiedź „Tak” lub „Nie” przy pytaniach czy telefon jest w pełni funkcjonalny, czy był kiedykolwiek zalany i czy jego ekran jest uszkodzony. Ostatnim krokiem jest kliknięcie na przycisk „Get Quote”. Po chwili na przyciskiem pojawi się wartość starego telefonu, czyli ilość dolarów za jaką Samsung może od nas go odkupić.

Jak już wspomniałem, wartość telefonu zależy od tego w jakim jest stanie. Przykładowo obliczając wartość Samsunga Wave II, z zaznaczeniem, że jest to smartfon w pełni funkcjonalny i wolny od uszkodzeń, dostałem 25 dolarów. Z kolei przy Samsungu Galaxy Nexus cena wzrasta do 170 dolarów. Nie mniej jednak zawsze jakiś zysk jest i to od klienta zależy czy chce oddać sprzęt w wyliczonej kwocie.

źródło: phonearena.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj