Tanich i jednocześnie cechujących się dobrymi parametrami tabletów jest na rynku stosunkowo niewiele. Jednym z takich urządzeń jest Google Nexus 7, wspólne dzieło giganta z Mountain View i Asusa. Model wyposażony w 8 GB pamięci można zakupić w cenie nie przekraczającej 200$, przez co stał się bardzo popularny. Samsung postanowił pójść w ślady konkurencji i zapowiedział nową wersję Samsunga Galaxy Tab 2 7.0 Student Edition. 

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 w wersji Student Edition posiada 8 GB wbudowanej pamięci i został wyceniony przez producenta na 249 dolarów (trochę ponad 800 złotych). W tej samej cenie jest 16-gigabajtowy Google Nexus 7, lecz w zestawie nie znajdziemy kilku dodatków jakie do swojego urządzenia dodaje Samsung.

W pudełku razem z 7-calowym tabletem, oprócz tak standardowych rzeczy jak instrukcja obsługi czy ładowarka sieciowa, znajdziemy klawiaturę ze stacją dokującą i przejściówkę USB. Tablet jest w kolorze białym, a jego specyfikacja ani trochę nie różni się od wersji jaką możemy obecnie spotkać na rynku.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 Student Edition ma trafić na sklepowe półki już 19 sierpnia. Miejmy nadzieję, że pojawi się również w Polsce, bo jest to całkiem dobra propozycja dla osób szukających dobrego i taniego sprzętu.

źródło: engadget.com