Miesiąc temu pojawiła się aktualizacja dla Samsunga Galaxy S III, która wprowadziła kilka zmian w obrębie ustawień, wiadomości i paska powiadomień. Jest już dostępna nowa wersja z numerem LH1, gdzie głównie skupiono uwagę na poprawie stabilności i wydajności systemu.

Aktualizacja pojawiła się wczoraj dla większości krajów, waży dokładnie 27,4 MB i nie zmienia wersji systemu – nadal mamy do czynienia z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Z informacji wprost od Samsunga wynika, że nowa wersja poprawia stabilność i naprawia błędy, zauważone we wcześniejszej wersji oprogramowania.

Zauważyć można pewne zmiany w wbudowanej przeglądarce internetowej. Na górnej belce w przeglądarce, obok paska adresu pojawiły się dwa przyciski – wstecz i do przodu, które służą do przechodzenia między stronami. Zmieniono również nazwę pozycji „Bezpieczeństwo” w ustawieniach na „Ekran zabezpieczeń i blokady”.

[nggallery id=4]

Samsung według jeszcze niepotwierdzonych wieści, na zbliżających się targach IFA 2012 w Berlinie ma zaprezentować oficjalną wersję Androida 4.1 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S III. Miejmy nadzieję, że kolejna aktualizacja dla najnowszego smartfonu koreańskiego giganta przyniesie jakże wyczekiwaną „żelkę”.

Aktualizacja: 23.08.2012, godz. 21:50

Zauważyłem jeszcze zmieniony wygląd tego małego okienka ze znakami, które wyświetla się jak dłużej przytrzymamy kropkę na klawiaturze np. podczas pisania wiadomości SMS. Łatwiej jest teraz wybrać konkretny znak. (screen nr 4 wyżej).