Wygląda na to, że Asus nie będzie jedyną firmą z hybrydowym urządzeniem w ofercie, czyli tabletem, który za pomocą klawiatury ze stacją dokującą zamienia się w funkcjonalnego laptopa. Swojego czasu takie urządzenie zaprezentowała firma Lenovo pod nazwą IdeaTab S2, a teraz przyszedł czas na Samsunga.

Południowokoreański producent wypuścił krótki i niezwykle tajemniczy materiał wideo pod tytułem „E”, gdzie w kilku przebłyskach prawdopodobnie widać urządzenie, nawiązujące swoim wyglądem i sposobem działania do znanego wszystkich Eee Pada Tranformera. Jest to na pewno laptop, co można zauważyć np. w 9 i 14 sekundzie filmu. Trochę później, bo w 20 sekundzie widać coś ciekawego, coś co może być rysikiem. Tablet + klawiatura + rysik = sukces?


Mobilna wersja filmu

Co ciekawe, nowy produkt Samsunga ma pracować pod kontrolą systemu Windows 8, a nie jak do tej pory Androida, którego spotkamy we wszytkich podobnych urządzeniach. Być może będzie to urządzenie z funkcją dual-boot, czyli możliwością uruchomienia systemu od Microsoftu lub Google, w zależności od tego, co aktualnie chcemy robić na urządzeniu. Jeszcze nie wiadomo kiedy „transformer” od Samsunga się pojawi.

źródło: phonearena.com