Wczoraj mielimy okazję obejrzeć krótką zapowiedź tajemniczego urządzenia Samsunga, łączącego w sobie funkcjonalność tabletu i laptopa. Dziś już wiemy, że „transformer” koreańskiego producenta zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach IFA 2012 w Berlinie.Pierwszy prototyp tabletu ze stacją dokującą od Samsunga poznaliśmy w czerwcu tego roku, gdy pojawiły się informację o Samsung Hybrid z serii 5. Posiadał dodatkową klawiaturę, miejsce na rysik i ekran w okolicach 11 cali.

Nowy tablet będzie działał pod kontrolą systemu Windows 8 i dzięki klawiaturze ze stacją dokującą będzie go można w szybki sposób przekształcić w małego laptopa. Urządzenie wyposażone jest też w rysik, który znacznie ułatwi korzystanie z ekranu dotykowego.

Samsung przedstawił swoje nowe urządzenie pod hasłem „Ready to be smart?”, udostępniając zdjęcie na Facebooku. Poniżej widnieje napis „IFA 2012, Berlin”, co świadczy o tym, że hybryda od Samsunga będzie na pewno miała swoją premierę na zbliżających się berlińskich targach.

źródło: phonearena.com