Samsung Galaxy Note II LTE wygląda identycznie jak jego międzynarodowy odpowiednik bez wsparcia dla sieci czwartej generacji i posiada te same podzespoły. Znajdziemy czterordzeniowy układ Exynos 4412, 2 GB pamięci RAM, 3100 mAh baterię i oczywiście chip LTE.

Samsung Galaxy Note II jest dużym urządzeniem, ale nie znacznie większym od Samsunga Galaxy S III. Najbardziej rzuca się w oczy spory 5,5-calowy ekran. Dzięki nowej rozdzielczości obraz jest bardzo ostry, czytelny, a poszczególnie piksele trudne do wykrycia. Wyświetlacz jest o wiele jaśniejszy niż ten, który spotykamy w pierwszym Galaxy Note.

[nggallery id=11]

Serwis GSMArena miał już Samsunga Galaxy Note II LTE w rękach i przeprowadził kilka testów w popularnych programach testowych. Note II miał bardzo wymagającą konkurencję w postaci smartfonów Xpiera TX, Xperia T, Xperia V, HTC One X czy Samsung Galaxy S III. Wyniki przedstawione są na poniższych zrzutach ekranu.

Testy w BenchmarkPi pokazują wydajność chipsetu. Samsung Galaxy Note II z obliczeniami radzi sobie nieco lepiej niż jego czterordzeniowi konkurencji, ale przegrywa z trzema smartfonami od Sony.

NenaMark2 to program sprawdzający wydajność układu graficznego. Galaxy Note II z Malti-400 plasuje się na dobrej pozycji, uzyskując wyniki 55,4 klatek na sekundę. Tym samym smartfon pozostawił w tyle między innymi HTC One X z Tegrą 3 czy LG Optimus 4X HD.

Quadrant to benchmark testujący procesor i układ graficzny, w którym drugi tabletofon uzyskał 5942 punkty. Dzięki takiemu wynikowi Galaxy Note II uplasował się na drugim miejscu, pokonując o kilkaset punktów Samsunga Galaxy S III czy Xpiera T, ale pzegrywając x Sony Xpiera V, smartfonem który jako jedyny ze stawki przekroczył w Quadrant’ie 6 tysięcy.


źródło: gsmarena.com