Późno, z małymi problemami, ale jest. Tydzień temu, wyjątkowo we wtorek pojawiła się pierwsza, premierowa część cyklu, która pozytywnie się przyjęła wśród użytkowników. Dzisiaj do waszej dyspozycji oddajemy drugi sobotni przegląd najciekawszych aplikacji (SPA #2) z tygodnia numer 35.

1.  Path

Zaczniemy dziś nietypowo, aczkolwiek od ciekawej aplikacji społecznościowej. Path umożliwia zebranie naszych najbliższych znajomych i rodziny np. z Facebooka, i pozwala na udostępnianie im różnych ciekawych treści, takich jak słuchany przez nas utwór muzyczny lub oglądany w telewizji serial. Postanowiłem dać szansę tej aplikacji. Zaprosiłem do jej używania kilku moich znajomych. Po kilku dniach, okazało się, że mój timeline jest tak długi, że „posiadanie” dużej ilości „znajomych” jest po prostu niemożliwe.

 

Z drugiej strony, bardzo przypadł mi do gustu interfejs tej aplikacji. Twórcy mobilnej aplikacji do obsługi Facebooka na Androidzie powinni brać przykład z tego programu. Jest płynny, ładnie animowany oraz po prostu przyjemnie przegląda się wszystkie elementy. Aplikacja jest oczywiście darmowa.

Android 2.1
lub wyższy
darmowy

2. N.O.V.A 3 – Near Orbit Vanguard Alliance

Ostatni wakacyjny weekend warto wykorzystać na przetestowanie nowej odsłony bestsellerowej strzelanki od Gameloftu, szczególnie że jest dostępna za niecałe 4 zł. Akcja gry dzieje się w przyszłości. Ludzkość wciąż walczy z obcymi. Naszym bohaterem jest żołnierz tytułowego Przymierza. Przemierzymy razem z nim wiele różnorodnych lokacji i pokonamy w widowiskowy sposób ciekawych przeciwników.

Francuzi z Gameloftu, przyzwyczaili nas do najwyższej jakości oprawy zarówno graficznej, jak i dźwiękowej w ich produkcjach. Nie inaczej jest tym razem. Wysokiej jakości tekstury map świetnie komponują się z imponującymi modelami postaci.

W grze zastosowano również zaawansowane dynamiczne oświetlenie czy nawet fizykę „lalki szmacianej” (ragdoll), co zapewnia nam rozgrywkę na poziomie gier z PC! Niestety, te świetne efekty zadziałają tylko na najmocniejszych maszynach, takich jak SGS3, jak również HTC One X.

Zależy od
urządzenia
3,16 zł.


3. kwejk.pl

Ten portal zna chyba każdy internauta. Znajdziemy tam różnie ciekawe, śmieszne a czasem poruszające obrazki czy animacje. Program pozwala nam szybko i wygodnie cieszyć się zasobami portalu. Na razie, funkcjonalność aplikacji nie  zachwyca, jednak na pewno będzie ona rozwijana. Interfejs także powinien zostać lekko poprawiony. Musimy pamiętać, że natywne wsparcie dla animowanych GIF-ów jest dopiero w Androidzie FroYo (2.2).

 

 

Zależy od
urządzenia
darmowy


4. SwiftKey 3 Keyboard

Kolejna aplikacja w promocji, dostępna za kilka złotych. SwiftKey, to w mojej opinii obecnie najlepszy sposób wprowadzania tekstu na urządzeniach mobilnych. Charakteryzuje się świetną autokorektą, słownikiem i ciekawym wyglądem. Należy wspomnieć również, o innowacyjnej funkcji „uczenia” się aplikacji często używanych przez nas słów, np. na podstawie SMS-ów, Facebooka czy Twittera.

 

SwiftKey, pomimo tego, że jest prawie idealny, często otrzymuje aktualizacje wprowadzające nowe funkcje, jak też naprawiające rzadkie błędy, często spowodowane specyfikacją któregoś ze smartfonów. Ci, którzy jeszcze nie zakupili tej świetnej klawiatury. mają teraz idealną szansę by tego dokonać. Twórcy obniżyli cenę aplikacji na jedyne 3,60 zł, co jest bez wątpienia bardzo korzystną ofertą (dla kupujących oczywiście).

Android 2.1
lub wyższy
3,63 zł.


5. Słownik angielsko-polski

Zbliżający się początek roku szkolnego, na pewno pozwoli nam skorzystać z tej przydatnej aplikacji. Firma DIC-o, bezpłatnie udostępnia w Google Play prosty w obsłudze słownik. Zawiera on także zapis fonetyczny wszystkich słów, co ułatwia wypowiedzi ustne. W jego bazie znajduje się 26000 słów. Nie ma rozbudowanej oprawy graficznej, co pozwala uruchomić go na tzw. „tanich i sympatycznych” smartfonach. W sam raz dla studenta 🙂

 

Android 2.1
lub wyższy
darmowy

To wszystko co w tym tygodniu dla Was przygotowałem. Jeśli macie jakieś propozycje, dot. treści artykułów czy też propozycji do SPA piszcie na mój adres e-mail: [email protected]. Pozdrawiamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj