Do tej pory jedynymi smartfonami, które dostały dodatkową obudowę z akumulatorem od Mophie był te z nagryzionym jabłkiem na obudowie – iPhone 3G i 3GS oraz iPhone 4 i 4S. Sytuacja może się zmienić, bo firma poinformowała o specjalnym zestawie dla Samsunga Galaxy S III, który ma pojawić się już w niedalekiej przyszłości.

Akcesorium, które można zobaczyć na poniższym zdjęciu potrafi wydłużyć żywotność baterii w Samsungu Galaxy S III o ponad 100% (SGS III 4-5 dni bez ładowania?), jednocześnie chroniąc tylną obudowę i boki urządzenia przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

Nie podano dokładnym wymiarów dodatkowej obudowy, ale patrząc ponownie na zdjęcie, widać, że smartfon będzie sporo grubszy, szerszy i wyższy. Samsung Galaxy S III najbardziej przytyje w dolnej części – na około jest to około 1,3 cm. Po obu bokach i przy górnej krawędzi będzie miał dodatkowe kilka milimetrów.

Mophie Juice Pack ma zostać wydane pod koniec października lub na początku listopada bieżącego roku. Cena nie została jeszcze ujawniona, ale patrząc na ceny tego typu gadżetów już obecnych w ofercie, możemy się spodziewać kwoty w okolicach 80-120 dolarów.

źródło: phonearena.com