Obecność NFC w telefonie przynosi ze sobą wiele nowych funkcji, jak np. możliwość płacenia w sklepie za zakupy. Brytyjski oddział sieci Orange i Barclaycard ogłosili, że Samsung Galaxy S III będzie pierwszym smartfonem z Androidem, wspierającym szybkie płatności bezdotykowe z wykorzystaniem usługi Quick Tap NFC.

Quick Tap NFC pozwala zapłacić rachunek do 20 funtów, zbliżając telefon do terminala płatniczego. Na specjalnym koncie usługi może znajdować się maksymalnie 150 funtów. Za pomocą dowolnej karty kredytowej lub debetowej MasterCard lub Visa możemy w szybki i łatwy sposób uzupełnić środki na koncie (akceptowane są wszystkie sumy od 5 do 100 funtów).

Samsung Galaxy S III z dodatkową usługą pojawi się w ofercie Orange już 5 września. Operator przygotował miłą niespodziankę dla tych, którzy zakupią smartfon w przeciągu miesiąca od jego pojawienia się w sprzedaży – klient otrzyma dodatkowo 50 funtów na start.

Lista sklepów, które honorują płatność za pomocą Quick Tap znajduje się tutaj. NA stronie można również znaleźć więcej informacji na temat samej usługi, sposobie jej aktywacji, bezpieczeństwa i zarządzania kontem.

Swoją drogą jest to ciekawa alternatywa dla zwyczajnego płacenia „miedziakami”. Teraz, praktycznie każdy nowy telefon nawet ze średniej półki wyposażony jest w chip NFC, a z dnia na dzień przybywa lokalizacji, gdzie można wykorzystać telefon do płacenia. Czyżby rzeczywiście w przyszłości telefon miał nam służyć do wszystkiego?

źródło: gsmarena.com