Dwa najnowsze urządzenia koreańskiego giganta – Samsung Galaxy S III i Galaxy Note II – zostały wyposażone w 8-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania filmów w jakości FullHD. Ostatnie informacje donoszą, że firma rozpoczęła intensywne prace nad nową generacją czujników dla swoich przyszłych smartfonów i tabletów.

Nowy sensor BSI wykonany w technologii CMOS kryje się pod numerem S5K3L2. Ma 13 megapikseli i maksymalną rozdzielczość 4208 x 3120 pikseli. Jest on obecnie w fazie rozwoju i został wymieniony na oficjalnej stronie Samsunga.

Koreańska firma ma już 12-megapikselowy sensor oznaczony jako S5K3L1, który jest obecnie w produkcji masowej. Kiedy nowy sensor trafi do urządzeń? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Możemy się jedynie domyślać, że urządzenie z aparatem 13 Mpix pojawi się na przyszłorocznych targach CES, które odbędą się w Las Vegas.

źródło: phonearena.com

2 KOMENTARZE

  1. A należy przypomnieć, że pierwszym producentem, który zastosował matrycę 12 Mpix w telefonie, był właśnie SAMSUNG, (Pixon 12), było to jednak w poprzedniej epoce technologicznej, ładne cztery- pięć lat temu.
    Ilość Mpix, nie świadczy jednak o jakości zdjęcia. W NOTE2, na przykład, zastosowano najnowszy rodzaj modułu czujników, skutkujący, niebywałą ostrością i te 8 Mpix, nie są równe 8 Mpix stosowanym w Sony, Nokii czy iPhone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj