Zapewne jesteście ciekawi jak Samsung Galaxy Note II, wyposażony w ogromny wyświetlacz o przekątnej 5,5 cali znosi upadki? W sieci pojawił się materiał wideo, który jest odpowiedzią na to pytanie.

Samsung Galaxy S III nie wypadł dobrze w testach upadku i po kilku uderzeniach na wyświetlaczu pojawiały się pęknięcia. Mimo tego, że urządzenie zostało wyposażone w Gorilla Glass 2 trzeba uważać i chronić go od zetknięć z podłożem.

Jak na jego tle wypada Galaxy Note II? Choć ma większy wyświetlacz i co za tym idzie większe prawdopodobieństwo jego zbicia, wypada nieco lepiej niż Galaxy S III. Test miał na celu symulację trzech najbardziej powszechnych sytuacji, w których smartfon może nam wypaść z reki.

Pierwsza to upadek z wysokości około 1 metra, podczas niefortunnego wyślizgnięcia się telefonu przy wyjmowaniu go z kieszeni. Galaxy Note II po upadku zaliczył kilka zadrapań i lekkie wgniecenie na krawędzi, w miejscu, w którym bezpośrednio dotknął chodnika.

Upadek z wysokości klatki piersiowej to druga sytuacja. Tym razem smartfon uderzył krawędzią a potem odbił się od podłoża, przez co stracił tylną klapkę i wyleciała z niego bateria. Tym samym zyskał kilka dodatkowych rysek i zadrapań na obudowie. Ekran nadal jest cały.

Trzecia sytuacja to symulacja upadku z największej wysokości – około 1,8 m, podczas trzymania telefonu przy uchu. Podobnie jak wcześniej, Samsung Galaxy Note II „rozpadł” się na części, ale wyświetlacz się nie uszkodził.

Wiadomo, że wszystkich możliwości upadków nie da się przeprowadzić, ale wygląda na to, że Galaxy Note II jest trochę bardziej wytrzymały niż jego mniejszy brat, Samsung Galaxy S III. Pewnie gdyby smartfon spadł wyświetlaczem centralnie skierowanym ku dołowi, pojawiłyby się pęknięcia (tzw. pajączki) na ekranie.


źródło: androidauthority.com