Solid Explorer to znakomity i w dodatku stworzony przez Polaka menadżer plików na Androida. Posiada dwa niezależne panele, dzięki czemu zarządzanie plikami w urządzeniu jest jeszcze szybsze i łatwiejsze. W ostatnią niedzielę pojawiła się aktualizacja programu, wprowadzająca kilka ciekawych funkcji.

Na początku trzeba zaznaczyć, że Solid Explorer nadal jest w formie rozwojowej (Beta2) i mogą czasami występować problemy z działaniem. Niemniej jednak błędy zdarzają się raczej rzadko, a jeśli już się takowe pojawią, szybko są naprawiane.

Solid Explorer charakteryzuje się dwoma niezależnymi panelami, funkcją „przeciągnij i upuść”, obsługą FTP, SFTP i SMB, obsługą archiwów (ZIP, RAR, TAR.GZ, TAR.BZ2) czy też udostępnianiem plików przez FTP. Jest kompatybilny z wirtualnymi dyskami Dropbox, Box, SkyDrive i GoogleDrive, wyświetla szczegółowe informacje o plikach i folderach oraz posiada indeksowaną wyszukiwarkę.

W najnowszej wersji oznaczonej numerem 1.3.8 naprawiono błędy i dodano kilka funkcji. Lista zmian znajduje się poniżej:

– szybka poprawka błędu uniemożliwiającego uruchomienie na Froyo
– pasek statusu
– specjalne flagi bitowe uprawnień plików (tylko root)
– naprawione zwiechy podczas transferów ftp
– naprawiony błąd powodujący usunięcie pliku zamiast jego przeniesienia
– szybkie okienko konfiguracyjne pod przyciskiem „skocz”
– możliwość strumieniowania mediów z plików ZIP oraz z Dropboxa, Boxa oraz Google Drive
– poprawione błędy związane ze strumieniowaniem mediów
– poprawki stabilności

Solid Explorer już w wersji Beta bije na głowę wszystkie inne menadżery plików. Możesz sam się o tym przekonać pobierając program za darmo z poniższego linku.