Pierwsze smartfony z rozdzielczością ekranu FullHD i gęstością pikseli powyżej 400 ppi (piksel na cal) już niedługo staną się faktem. Po HTC i Oppo najwyższy czas by swoje siły pokazał Samsung.

Jak informuje serwis MK News, Samsung pracuje nad wyświetlaczem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, wykonanym w autorskiej technologii Super AMOLED. Nie wiadomo jakiej wielkości będzie to ekran, ale by uzyskać upakowanie pikseli na poziomie 400 ppi, przekątna musi wynosić co najmniej 5 cali.

Samsung nie podał żadnych informacji na temat rodzaju matrycy jaka zostanie użyta – czy będzie to PenTile jak w Galaxy S III czy może RGB jak w Galaxy Note II.

Wspominając na początku o firmie HTC i Oppo miałem na myśli dwa urządzenia – HTC J butterfly i Oppo Find 5. Oba posiadają 5-calowe ekrany o rozdzielczości FullHD i gęstości pikseli w okolicach 440 ppi. W podobny ekran, wykonany przez Japan Display może zostać wyposażony smartfon Sony C660X o kodowej nazwie Yuga.

Zagraniczne źródła podają również, że prace nad pierwszym smartfonem Samsunga już trwają, a egzemplarz może zostać zaprezentowany światu już na początku 2013 roku.

źródło: gsmarena.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj