Powracamy po długiej przerwie ze SPA, czyli Sobotnim Przeglądem Aplikacji! Witamy Was serdecznie w kolejnym odcinku naszego cyklu i zapraszamy do zapoznania się z pięcioma ciekawymi aplikacjami.

1. Evernote
Cena: darmowa

Pierwszym prezentowanym przez nas programem jest Evernote. To jeden z najlepszych notatników dostępnych w Google Play. Do tworzonych przez nas elementów możemy dodawać zdjęcia, filmy, pliki dźwiękowe, jak również naszą obecną lokalizację. Wpisy możemy umieszczać w stworzonych przez nas wirtualnych notatnikach.

Po utworzeniu konta w usłudze Evernote, mamy też możliwość synchronizacji notatek. Interfejs programu utrzymany jest w pozytywnej, zielonej kolorystyce, która zachęca do pracy z programem. Prostota użytkowania sprawia, że z dobrodziejstw Evernote może skorzystać nawet początkujący użytkownik Androida.

2. Hill Climb Racing
Cena: darmowa

Ostatnimi czasy, do Google Play nie trafiła żadna, specjalnie interesująca gra. Sporym zaskoczeniem okazał się Hill Climb Racing. Pozwala nam pokierować różnymi pojazdami tworzonymi przez ambitnego wynalazcę.

Gra świetnie łączy najlepsze wzorce z innych tytułów tego typu dostępnych do tej pory na platformę Android. Sympatyczna, „kreskówkowa” grafika świetnie kooperuje z dość realistycznym silnikiem fizycznym.

3. TrackID™
Cena: darmowa

W tym przypadku mamy do czynienia z aplikacją-legendą znaną już z feature-phone’ów Sony Ericssona. Pozwala nam rozpoznać tytuł piosenki aktualnie odtwarzanej we wbudowanym w nasze urządzeniu radiu FM lub nagranej przy użyciu mikrofonu.

Jej obsługa sprowadza się tylko do naciśnięcia jednego przycisku, natomiast interfejs przypomina delikatnie iOS’owe Siri.

4. Need for Speed™ Most Wanted
Cena: 28,36 PLN

Serii Need For Speed nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać. Najnowsza jej odsłona jest niż dostępna dla telefonów z Androidem. Jak zwykle, najmocniejszą jej cechą jest świetna oprawa graficzna.

Niestety gra kosztuje dość dużo – niecałe 30 złotych. Gra działa dobrze, lecz jej optymalizacja nie jest do końca udana. Więcej o grze możecie przeczytać w tym wpisie.

5. HD Widgets
Cena: 6,49 PLN 

W tym przypadku mamy do czynienia z wysokiej jakości zbiorem zegarów i pogodynek na pulpit naszego urządzenia. Widgety te idealnie prezentują się zarówno na tablecie, jak i smartfonie.

Aplikacja cechuje się zabawnym i unikatowym designem WYSIWYG i posiada podręcznik użytkownika, pomocny w rozpoczęciu pracy z aplikacją.

To już wszystkie propozycje które dla Was przygotowaliśmy w tym tygodniu. Chcemy jeszcze serdecznie podziękować użytkownikowi @AltairBW za podsunięcie nam kilku pomysłów. Przypominamy, że również Wy mozecie stać się współautorami SPA. Wystarczy przysłać swoją propozycję aplikacji na adres [email protected].