Samsung znany jest z rygorystycznych testów swoich urządzeń, wszystko po to, by przyszły klient miał pewność, że kupuje wytrzymały, sprawdzony i bezawaryjny sprzęt. W przypadku laptopów przeprowadzane są między innymi testy klawiatury, zawiasów, wygrzewania czy upadku. Jak to jest ze smartfonami? Bardzo podobnie, co można zobaczyć na filmie, który wczoraj pojawił się w sieci.

Nikt raczej nie zrozumie tego, co mówi narrator w filmie (chyba, że ktoś dobrze zna język koreański), ale warto chociaż zobaczyć to, co prezentuje. Samsung na trzy i pół minutowym filmie zamieścił kilka testów jakim poddał swoje najnowsze dziecko – Samsunga Galaxy Note II.

Urządzenie przetestowano pod kątem wytrzymałości przycisku Home, gdzie specjalna maszyna kilkaset tysięcy razy, z różną siłą naciskała na klawisz. Tabletofon poddano też testowi na wytrzymałość. Sprawdzono jak urządzenie zachowuje się, gdy przypadkiem na nim usiądziemy lub upuścimy.

Samsunga Galaxy Note II poddano próbie wytrzymałościowej, zamaczając go w wodzie i obracając w towarzystwie stożkowego granulatu. Na filmie można również zobaczyć test deszczu i próbę spryskania strumieniem wody, co miało na celu sprawdzenie odporności urządzenia na wodę i wilgoć.

Jak widać Samsung Galaxy Note II jest całkiem odpornym urządzeniem i nie straszna mu jest nawet woda. Smartfon mimo tego, że jest duży, może pochwalić się sporą wytrzymałością, co przełoży się na długi czas użytkowania.

źródło: androidauthority.com