Samsung po raz pierwszy zaprezentował prototyp elastycznego wyświetlacza na targach CES 2011 w Las Vegas. Od tamtego wydarzenia co jakiś czas pojawiały się informacje, że południowokoreański producent zamierza ruszyć z produkcją tego typu ekranów. Zagraniczne źródła donoszą, że już w pierwszej połowie 2013 roku Samsung pokaże swoje pierwsze urządzenie z cienkim i giętkim ekranem.

Samsung chce być najlepszy we wszystkim co robi i nie inaczej jest w przypadku produkcji elastycznych wyświetlaczy. Niewątpliwie jest to innowacyjna technologia, która zrewolucjonizuje rynek mobilnych urządzeń.

Samsung nie jest jednak sam na placu boju. LG, Philips, Sharp, Sony, a nawet Nokia, wszystkie te firmy pracują nad elastycznymi wyświetlaczami. Według niektórych informacji, LG już zaczął masową produkcję giętkich ekranów e-ink, które znajdą zastosowanie przede wszystkim w czytnikach elektronicznych książek, ale Samsung może być pierwsza firmą, która zaprezentuje elastyczny ekran w urządzeniu, zapewne wykorzystują przy tym znaną już mu technologię OLED.

Pierwsze targi, gdzie może zostać zaprezentowany nowy rodzaj panelu to Mobile World Congress (MWC), które odbędą się pod koniec lutego 2013 roku w Barcelonie. Trzeba jednak pamiętać, że elastyczny ekran może nie działać (jeszcze) tak jak sobie to wyobrażamy, bo nie wynaleziono jeszcze giętkich podzespołów czy baterii. Liczymy jednak na innowacyjność Samsunga i to co pokaże w najbliższych miesiącach.

źródło: BBC via sammobile.com
źródło zdjęcia: dvice.com