Witamy Was serdecznie w siódmej już odsłonie naszego cyklu prezentującego najciekawsze aplikacje dostępne dla urządzeń działających w oparciu o platformę Android. W poprzednim SPA mieliście okazję zapoznać się między innymi z najnowszym hitem od Electronic Arts – Need for Speed™ Most Wanted czy programem Evernote do tworzenia rozbudowanych notatek. Dzisiaj przygotowaliśmy kolejną porcję dobrego „staffu”, która obowiązkowo musi znaleźć się w pamięci Waszych telefonów.

1.  Falcon Pro (for Twitter)

Cena: 3,24 zł (08.12.2012 r.)

Wielu z nas korzysta z jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych – Twittera. Niestety, oficjalna aplikacja służąca do jego obsługi jest daleka od ideału. Co prawda, jako jedyna obsługuje powiadomienia push (w czasie rzeczywistym), jednak korzystanie z niej nie jest komfortowe. Długo szukałem aplikacji, która spełniłaby moje oczekiwania.  Wtedy usłyszałem o Falcon Pro.

Same zrzuty ekranu, które możemy zobaczyć w Google Play, może nie zachwycają, jednak prawdziwy geniusz tego niepozornego programiku poznamy dopiero po jego zainstalowaniu. Minimalistyczny, utrzymany w ciemnej kolorystyce i stylu nawiązującym do Androida 4.2 uprzyjemnia korzystanie z programu. Po zakupie aplikacji na mojego Samsunga i5700 spotkało mnie pozytywne zaskoczenie. Zarówno przewijanie listy tweetów, czy ich odświeżanie jest błyskawiczne i ultrapłynne. Uwagę użytkownika przykuwa też możliwość przewijania menu na boki, dzięki czemu możemy szybko wrócić do widoku timeline’u jednym gestem.

Bardzo spodobała mi się również możliwość dodawanie tweetów do ulubionych nawet w trybie offline. Użytkowników tabletów, w tym szczęśliwców posiadających Nexusa 7 ucieszy zapewne menu przystosowane do urządzeń z większym ekranem. To kolejny argument działający na korzyść Falcona w starciu z oficjalnym Twitter for Android. Bez wątpienia jest to aktualnie najlepszy klient Twittera. Autor aplikacji zapowiada dalsze wsparcie oraz aktualizację programu.


2. Angry Birds: Star Wars

Cena: darmowa

Najpopularniejsza androidowa gra powraca w nowej odsłonie. Tej produkcji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Klasyczna formuła Wściekłych Ptaków została wzbogacona o znane i lubiane postaci z uniwersum stworzonym przez George’a Lucas’a.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, mamy do czynienia ze świetnym silnikiem fizycznym przenoszącym teatr zmagań w kosmos. Dzięki tej zmianie, nasi bohaterowie poruszają się po swoistych „orbitach”, co umożliwia też zastosowanie ciekawych taktyk. Do grafiki nie możemy mieć zastrzeżeń. Zabawę uprzyjemnia znany motyw muzyczny.


3. WiMP

Cena: darmowa

Znana już w wielu krajach usługa streamująca muzykę jest nareszcie dostępna w naszym kraju. By uzyskać dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów portalu, wystarczy zarejestrować się tutaj i pobrać aplikację na nasz komputer lub smartfon. W tym drugim przypadku możemy zachowywać albumy do odsłuchu offline, kiedy jesteśmy np. poza zasięgiem sieci Wi-Fi, by nie narażać się na koszty transmisji danych.

Interfejs WIMP’a jest zaskakująco przejrzysty oraz płynny. Osobiście polecam wszystkim przetestowanie tej usługi, póki jeszcze jest dostępna bez opłat.

4. Pocztówki Touchnote

Cena: darmowa

Ta aplikacja to prawdziwy hit ostatnich tygodni. Jej obsługa jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać zdjęcie, podpisać je uzupełnić dane do wysyłki. Za jedyne 1,49 $ możemy wysłać kartkę z naszym zdjęciem w dowolne miejsce świata.

Patrząc po opiniach użytkowników, pocztówki  dochodzą w ciągu kilku dni. (Ostatnio mój list polecony priorytetowy szedł ponad tydzień – mała dygresja). Opcje podczas edycji zdjęć przypominają dobrze znane filtry, użyte w uwielbianym przez szeroko pojęte grono hipsterów Instagramie.


5. Asphalt 7: Heat

Cena: 3,16 zł (08.12.2012 r.)

Dzisiejszy Przegląd kończymy mocnym akcentem. Mamy do czynienia z kolejną odsłoną superszybkich wyścigów prosto od Gameloftu. Będziemy mogli zasiąść za kierownicą 60 samochodów, włącznie z najnowszymi modelami Lamborghini czy Ferrari. Trasy, na których będą miały miejsce zmagania najlepszych kierowców rozrzucone są po całym świecie.

Zwiedzimy całkowicie nowe drogi na malowniczych Hawajach, w słonecznym Miami czy też będziemy uciekali stróżom prawa w Paryżu. Całkiem nowy tryb dla wielu graczy umożliwia jednoczesne zmagania nawet 5 kierowców, lokalnie lub przez Internet. Oprawa graficzna jak zawsze jest na najwyższym poziomie. Francuzi przyzwyczaili nas już do świetnej jakości swoich produktów.

To wszystko co dla Was dzisiaj przygotowaliśmy. Kolejnego odcinka możecie spodziewać w ciągu dwóch tygodni. Propozycje aplikacji do Przeglądu wysyłajcie jak zwykle na adres [email protected]  lub nasz fanpage na Facebooku. Do zobaczenia!