Chyba wszyscy słyszeliście o słynnym „brickbugu” na Samsungu Galaxy S II i Galaxy Note? Tym razem sytuacja jest równie niepokojąca, bo przez bug w kernelu każda aplikacja może wstrzyknąć złośliwy kod do telefonu i zrobić z nim dosłownie wszystko. Problem dotyczy wszystkich modeli z układami Exynos 4310 i 4412 czyli SGS II, Galaxy Note, SGS III i Galaxy Note II. 

Przez ten błąd w kernelu pojawiła się między innymi nowy sposób na zrootowanie tych telefonów, wystarczy pobrać i zainstalować jedną aplikację a ona zrobi już resztę za Ciebie. Aplikacja nazywa się ExynosAbuse i jest w stanie zrootować/unrootować telefon czy nawet dezaktywować ten bug w kernelu (chociaż ta funkcja nie jest zbytnio stabilna iż pojawiają się problemy z kamerą). Link do wątku z aplikacją tutaj.

Oczywiście Samsung o tym problemie został poinformowany i już pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Aktualizacja zostanie jak najszybciej dostarczona do użytkowników. A tymczasem radzą uważać na to co instalujemy w telefonie.

Przedruk z altairbw.tumblr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj