Jeśli uważnie śledziliście ostatnie wpisy na blogu, pewnie natrafiliście na te, które były bezpośrednio związane z kolejnym flagowym smartfonem Samsunga, czyli Galaxy S IV. Kilkukrotnie pojawiały się dane o procesorze, aparacie czy ekranie w jaki zostanie wyposażony smartfon. Tym razem będzie podobnie, ale mamy też kilka newsów, dotyczących przede wszystkim baterii, grubości urządzenia i… rysika S-Pen!

Tak, tak, według informacji pochodzących ze strony Enuri.com, Samsung Galaxy S IV będzie jeszcze bardziej podobny do tabletofonu, a wszystko to za sprawą wyposażenia go w rysik S-Pen. Jeśli ta plotka okaże się prawdziwa, będziemy mogli obsługiwać telefon rysikiem, „jeżdżąc” po 5-calowym ekranie Super AMOLED o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) i gęstości pikseli sięgającej 441 ppi.

Nowy flagowiec południowokoreańskiego producenta będzie ponadto posiadał układ Exynos 5440 (nie 5450 jak wcześniej informowano) wykonany w 28nm procesie technologicznym, z 4-rdzeniowym procesorem. Do zdjęć i nagrywania filmów posłużą dwie kamery: 2-megapikselowa na przodzie i tylna o rozdzielczości 13 milionów pikseli.

Samsung Galaxy S IV będzie prawdopodobnie nieco grubszy od swojego poprzednika. Jak podaje źródło, smartfon ma mieć 9,2 mm grubości, czyli o około 0,6 mm więcej niż Galaxy S III. Taka konstrukcja pomieści baterię o pojemności 3000 mAh. Premiera ma odbyć się w kwietniu 2013 roku.

źródło: Enuri via SamMobile.com