Zazwyczaj bywa tak, że pierwsze aktualizacje wydawane przez producenta są w wersji Open i przeznaczone dla urządzeń pochodzących z oficjalnej dystrybucji. Aktualizacje dla tych smartfonów czy tabletów, które zostały zakupione u operatorów często mają tygodniowe, a nawet miesięczne opóźnienia. Nie można tego powiedzieć o sieci Orange, gdzie właśnie udostępniono nowe oprogramowanie z Androidem 4.1.2 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S III.Samsung przygotował niezwykły prezent dla wszystkich posiadaczy Samsunga Galaxy S III, pochodzącego wprost od producenta. Dokładnie 6 grudnia ubiegłego roku na belce z powiadomieniami w telefonie pojawiła się informacja, że dostępna jest nowa aktualizacja oprogramowania.

Jak się okazało był to Android 4.1.2 Jelly Bean, który wprowadził sporo istotnych zmian, znanych do tej pory z tabletofonu Galaxy Note II. Niestety, użytkownicy, którzy zakupili smartfon u jednego z polskich operatorów musieli uzbroić się w cierpliwość i czekać na aktualizację.

W dniu wczorajszym pojawiła się także nowa aktualizacja dla Samsunga Galaxy Note II, również zmieniająca wersję systemu na 4.1.2 Jelly Bean. Wprowadziła kilka kosmetycznych zmian, a jakie to były zmiany, mieliście szansę się dowiedzieć w tym artykule.

Jak poinformował dzisiaj Samsung na Facebooku, smartfon Galaxy S III otrzymał nową aktualizację, która tym razem dotyczyła urządzeń pochodzących z sieci Orange. Tym samym pomarańczowy operator został pierwszym, który udostępnił Androida 4.1.2 Jelly Bean dla swoich klientów. Szczegóły aktualizacji podane są poniżej:

Aktualizację można przeprowadzić w trybie OTA. Jeśli jednak nie jest to możliwe (aktualizacja nie zostanie wykryta), wystarczy podłączyć telefon do komputera i sprawdzić jej dostępność za pomocą programu Samsung Kies. Jeżeli to nie pomoże, trzeba wstrzymać się kilka dni i sprawdzić dostępność nowej wersji systemu w późniejszym terminie.

Nowa wersja powinna wprowadzić zmiany takie jak chociażby tryb Multi-View (Multi-Window), które były dostępne dla urządzeń z aktualizacją w wersji Open. Czekam na wasze opinie i komentarze, co nowego Wy zauważyliście po aktualizacji 🙂

źródło: Telefony Samsung