Ostatnio aktualizację do Androida 4.1.2 Jelly Bean dostały najnowsze smartfony z rodziny Galaxy jak Galaxy S III i Galaxy S Advance (jak na razie tylko w Rosji). Najnowszą odsłoną systemu od Google mogą pochwalić się także posiadacze 2. generacji tabletofonu Galaxy Note. A co z tabletami? Jak informują zagraniczne źródła, „żelka” trafiła do dwóch modeli tabletów Samsung Galaxy Tab 2.

Aktualizacja dotyczy tabletów Samsung Galaxy Tab 2 z 7-calowym i 10,1-calowym ekranem i zmienia wersję systemu na 4.1.1 Jelly Bean. Jak na razie proces aktualizacji mogą przeprowadzić mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

U niektórych osób nowa aktualizacja wykrywa się automatycznie (pojawia się powiadomienie) i można zainstalować ją przez OTA. Jeśli jednak tak się nie stanie, tablet należy podłączyć do komputera i skorzystać z programu Samsung Kies. Trzeba również się upewnić, że bateria w urządzeniu jest w pełni naładowana.

Z tego co można wyczytać w sieci, po aktualizacji znika funkcja Swype i ikony na ekranie domowym. Są też pozytywne aspekty – system działa płynniej, szybciej uruchamiają się aplikację, a ekran lepiej reaguje na dotyk. Czekamy na update dla Polski 🙂

źródło: phonearena.com