Konferencja prasowa Samsunga w przeddzień targów CES 2013 była niezbyt porywająca i dopiero później koreański gigant zaczął się rozkręcać. Elastyczne wyświetlacze, 110-calowy telewizor o rozdzielczości 4K, telewizor OLED z zakrzywionym ekranem to niektóre innowacje Samsunga, które zostały zaprezentowane w Las Vegas. Na koniec targów Samsung podał także informacje o nowych wyświetlaczach i bateriach, które maja trafić do urządzeń mobilnych.

Na pewno doskonale wiecie jaką przekątną ekranu ma Samsung Galaxy S III czy Galaxy Note II. Dla przypomnienia dodam, że ten pierwszy ma 4,8-calowy, a drugi 5,55-calowy ekran o rozdzielczości HD, gdzie gęstość pikseli oscyluje w graniach 300 ppi. Obydwa pojawiły się w 2 i 3 kwartale ubiegłego roku.

Samsung w 2013 roku chce pójść dalej. Jak pokazuje powyższe zdjęcie, już w pierwszym kwartale 2013 roku na rynek ma trafić ekran (a tym samym smartfon z tym ekranem) o przekątnej 4,99″ i rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 px), wykonany w technice Super AMOLED. Taki wyświetlacz będzie niezwykle czytelny, bo upakowanie pikseli wyniesie aż 440 ppi!

[nggallery id=41]

Pojawiły się także informacje o nowych bateriach, których pojemność plasuje się w przedziale od 1600 do nawet 4600 mAh. Patrząc na wymiary akumulatorów, bardzo możliwe, że te wydajniejsze trafią do tabletów, a te trochę mniej pojemne do niektórych smartfonów. Jak widać po nazwie, baterie będą litowo-polimerowe z możliwością wymiany.

Już pod koniec lutego odbędą się w Barcelonie kolejne targi, MWC 2013, gdzie według wielu doniesień, Samsung ma zaprezentować swój kolejny, flagowy smartfon Galaxy S IV. Jeśli tak się rzeczywiście stanie, będzie on zapewne wyposażony w wyżej opisywany ekran i pojemną baterię.

źródło: AnandTech.com via sammobile.com