Chyba każdy się ze mną zgodzi, że smartfony Samsunga z rodziny Galaxy S to jedne z najpopularniejszych urządzeń działających w oparciu o system Android. Nowoczesny design i ponadprzeciętne parametry sprawiły, że smartfony już od ponad 2 lat sprzedają się jak ciepłe bułeczki, bijąc przy tym wszystkie możliwe rekordy. Z najnowszych danych wynika, że sprzedaż flagowych modeli smartfonów koreańskiego producenta przekroczyła próg 100 milionów sprzedanych egzemplarzy!

Samsung Galaxy S GT-I9000 zadebiutował na rynku w marcu 2010 roku. Smartfon został wyposażony w jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, 512 MB RAM, 4-calowy ekran i wydajny układ graficzny PowerVR SGX540 jeszcze przed swoją premierą stał się obiektem westchnień tysięcy (a jak się później okazało milionów) osób. Po siedmiu miesiącach od rynkowej premiery Samsung Galaxy S trafił do ponad 10 milionów klientów, w co nikt początkowo nie mógł uwierzyć. Jeszcze bardziej spektakularne dane napłynęły w lipcu 2011 roku, kiedy Samsung poinformował, że jego flagowy smartfon sprzedano w ilości 14 milionów sztuk na całym świecie, z czego 110 tysięcy trafiło do Polski. Ogromne możliwości modyfikacji oprogramowania sprawiają, że smartfon po dziś dzień jest w rękach wielu pasjonatów.

Następca Galaxy S, czyli Samsung Galaxy S II nie miał trudnego zadania, by trafić do serc wielu klientów. Smartfon zadebiutował w lutym 2011 roku przed targami MWC w Barcelonie i był to pierwszy telefon z wydajnym układem Samsung Exynos 4210 i jeden z pierwszych wyposażony w ekran Super AMOLED Plus. Samsung Galaxy S II pobił rekord swojego poprzednika, gdzie w niecałe 3 miesiące znalazł upodobanie u ponad 5 milionów klientów. Pod koniec 2011 roku na rynku było już 10 milionów egzemplarzy, a w lutym ubiegłego roku (niecały rok po premierze), koreański producent podał dane, że sprzedaż smartfonu Galaxy S II zwiększyła się dwukrotnie, przekraczając granicę 20 milionów.

Najnowszym przedstawicielem linii Galaxy S jest zaprezentowany w maju 2012 roku w Londynie Samsung Galaxy S III o kodowej nazwie GT-I9300. Wraz z nowym smartfonem pojawiły się zupełnie nowe funkcje jak S Voice, Smart stay, Direct call czy Smart alert i hasło reklamowe, które głosiło, że urządzenie jest inspirowane naturą i zaprojektowane dla ludzi.

Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży, Samsung Galaxy S III do dzisiaj nie ma sobie równych. Na początku listopada 2012 roku sprzedaż smartfonu przekroczyła próg 30 milionów egzemplarzy, a teraz pojawiły się informacje, że flagowców jest już blisko 10 milionów więcej. Dziennie sprzedawanych jest 190 tysięcy sztuk!

Samsung poinformował właśnie, że łączna sprzedaż wszystkich smartfonów z rodziny Galaxy S przekroczyła 100 milionów sztuk. Wszystko to w zaledwie nieco ponad 2,5 roku, gdy na świat przyszedł Samsung Galaxy S. Nikogo jednak wyniki sprzedaży nie powinny dziwić, bo smartfony Galaxy S należą do najlepszych w swojej kategorii.

Jak zdążyliście przeczytać, w ciągu niespełna 3 lat na rynku pojawiły się trzy generacje „galaktycznych” smartfonów, gdzie z każdym kolejnym ekscytacja i chęć pożądania była przynajmniej dwukrotnie większa. Takie same odczucia towarzyszą nam teraz, gdy czekamy na Samsunga Galaxy S IV, który ma podobno pojawić się już na targach MWC 2013 w stolicy Katalonii. Wszystko jest możliwe, więc musimy uzbroić się w cierpliwość, odkładać drobniaki do skarpetki i poczekać do końca lutego 🙂