Jakiś czas temu został zapowiedziany Samsung Galaxy Grand Duos, smartfon z 5-calowym ekranem WVGA, dwurdzeniowym procesorem o zegarze 1,2 GHz, aparatem o matrycy 8 megapikseli i jak sama nazwa wskazuję, obsługą dwóch kart SIM. Niewątpliwie będzie to jeden z wydajniejszych smartfonów tego typu. Kolejnym, który ma dwa sloty na kartę SIM, choć nie należącym do najwyższej półki ma być Samsung o kodowej nazwie GT-S5296.

Samsung GT-S5296 jest określany mianem „feature phone”, czyli telefonu ze średniej półki cenowej, który posiada dodatkowe funkcje, odróżniające go od zwykłego telefonu służącego przeważnie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania SMS’ów. Takiego urządzenia nie można jednak nazwać smartfonem z racji braku zaawansowanych funkcji (głównie przez brak systemu operacyjnego), dlatego też jest on przeznaczony dla klientów, którzy szukają niedrogiego i uniwersalnego telefonu.

Nowy telefon koreańskiego producenta będzie wyposażony w 3,5-calowy ekran o rozdzielczości HVGA, oparty o technologię TN, 512 MB SDRAM, aparat o matrycy 3,2 megapikseli i 1 GB wbudowanej pamięci na dane. Niestety nie wiadomo jaki zastosowano procesor.

samsung-gt-5296

Nie zabraknie modułu sieci bezprzewodowej WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, stereofonicznego radia FM, WAP 2.0, USB 2.0, EDGE, GPRS, wbudowanego głośnika i interfejsu TouchWiz. Telefon energię do działania będzie czerpał z akumulatora o pojemności 1000 mAh, a nadejście połączenia zasygnalizuje 64-tonowa polifonia.

Charakterystyczną cechą urządzenia jest możliwość korzystania z dwóch kart SIM. Samsung GT-S5296 zadebiutuje na rynku azjatyckim w pierwszej połowie 2013 roku, ponieważ tamtejszy rynek stanowi największe skupisko osób, które używają telefonów z obsługą dual SIM. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy telefon trafi do Europy.

źródło: sammobile.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj