Bezprzewodowe przesyłanie plików, obrazu czy dźwięku jest już standardem. Wykorzystuje się do tego takie technologie jak chociażby Bluetooth, NFC czy WiFi. A co jeśli chcemy bezprzewodowo naładować swoje urządzenie? Wireless Charging to niewątpliwie bardzo użyteczny wynalazek, ale dopiero wchodzi na rynek. Pojawiły się informacje, że kolejnego flagowca koreańskiego producenta, Samsunga Galaxy S IV będzie można ładować bez użycia przewodowej ładowarki.

Źródłem informacji o możliwości bezprzewodowego ładowania Samsunga Galaxy S IV jest koreańska strona DDaily. Jak podaje, Samsung rozwinął technologię indukcyjnego ładowania, co pozwala na ładowanie smartfonu z odległości nie większej niż 2 metry. Co to oznacza w praktyce? Nie ma obowiązku umieszczania urządzenia na stacji dokującej, a wystarczy, że smartfon znajduje się w jej pobliżu.

Stacja dokująca do bezprzewodowego ładowania nie będzie znajdować się w zestawie i trafi do sprzedaży jako dodatkowe akcesorium.

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S IV może pojawić się na rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy, przy czym nie wyklucza się jego premiery na targach MWC 2013, które już za nieco ponad miesiąc odbędą się w Barcelonie. Smartfon ma być oparty o nowy, 8-rdzeniowy układ Exynos 5 Octa, 2 GB pamięci RAM, 5-calowy ekran FullHD, aparat 13 megapikseli, a całość będzie zarządzania przez system Android 4.1.2 Jelly Bean.

źródło: DDaily via PhoneArena