Samsung Galaxy Tab P1000, Galaxy Tab 7.0, Galaxy Tab 2 10.1, Galaxy Note 10.1, to tylko niektóre tablety koreańskiego producenta obecne na rynku. Samsung ma ich znacznie więcej, a już wkrótce ta grupa może się powiększyć o przynajmniej jednego członka. Dopiero co pisaliśmy o Samsungu Galaxy Note 8.0, tablecie z 8-calowym ekranem WXGA i rysikiem S Pen, który miał pojawić się na MWC w Barcelonie. Teraz pojawiły się informacje jakoby Samsung szykował trzecią generację tabletu z ekranem 8″, lecz rozdzielczością Full HD.

Samsung Galaxy Note 8.0, o którym krążą w Internecie plotki od dobrych paru tygodni i o którym pisaliśmy wczoraj rano, ma być mniejszym przedstawicielem tabletów z serii Note. Co go wyróżnia? Na pewno rysik S Pen i kompatybilne z nim oprogramowanie. Ponadto, według prawdopodobnej specyfikacji, w tablecie znajdziemy 5-megapikselowy aparat, baterię 4600 mAh i 2 GB pamięci RAM (reszta danych tutaj).

Jak podaje zagraniczny serwis SammyHub, Samsung na targach MWC pod koniec lutego ma zaprezentować kolejną generację tabletu – z 8-calowym ekranem, ale o znacznie większej rozdzielczości. Mowa tutaj o Full HD (1920 x 1080 pikseli), czyli rozdzielczości jaką ma większość sprzedawanych obecnie telewizorów. Taka przekątna i taka ilość pikseli dawałaby zagęszczenie na poziomie 275 ppi.

Nie wiadomo jednak, czy Samsung Galaxy Note 8.0 GT-5100 i tajemniczy tablet z 8″ Full HD (nazwijmy go Galaxy Tab 3) to te same urządzenia. Prawdopodobne jest też to, że Samsung na konferencji w Barcelonie przedstawi dwa tablety – kolejnego, mniejszego przedstawiciela Galaxy Note, którego będzie można obsługiwać rysikiem S Pen i Samsunga Galaxy Tab 3.

Wszystko powinno się wyjaśnić już pod koniec następnego miesiąca na targach Mobile World Congress 2013. Jak to się mówi – pożyjemy, zobaczymy.

źródło: SammyHub