Samsung Galaxy S III już po, Galaxy Note II też. Oba te urządzenia doczekały się już w Polsce aktualizacji do Androida 4.1.2 Jelly Bean. W kolejce jednak cały czas ustawiają się posiadacze innych smartfonów jak Galaxy S II czy Galaxy S Advance, dla których aktualizacja miała pojawić się w styczniu. Te osoby będą niestety musiały jeszcze trochę poczekać, bo jak poinformował dzisiaj Samsung, nowa aktualizacja owszem, pojawiła się, ale jak na razie dla Samsunga Galaxy S III mini.

Co prawda nowsza wersja systemu od Google została już udostępniona dla Galaxy S II i Galaxy Note 10.1 WiFi, ale przez proces aktualizacji mogą przejść tylko mieszkańcy, odpowiednio Hiszpanii i Niemiec. Polacy nadal muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze (miejmy nadzieję) kilka dni.

Jednak jest w tym wszystkim dobra wiadomość, skierowana głównie do osób, które w ostatnim czasie zakupiły mniejszą wersję Samsunga Galaxy S III. Samsung na swoim profilu z telefonami w serwisie Facebook umieścił wiadomość, że Galaxy S III mini ma nową aktualizację.

Aktualizacja jest w wersji Open, czyli dotyczy telefonów bez tzw. „brandingu”. Dokładniej rzecz ujmując, nową wersję mogą zainstalować użytkownicy, którzy pozyskali telefon z oficjalnej, polskiej dystrybucji, a nie np. od któregoś z operatorów. Szczegóły aktualizacji znajdują się na poniższym zrzucie ekranu:

galaxy-s3-mini-jelly-bean

Jak zwykle, informacja o dostępności nowego oprogramowania powinna wyświetlić się na belce z powiadomieniami. Jeśli jednak tak się nie stanie, warto sprawdzić dostępność ręcznie na telefonie (Informacje o urządzeniu > Aktualizacja), bądź podłączyć telefon do komputera i skorzystać z programu Samsung Kies.

źródło: TelefonySamsung

16 KOMENTARZE

  1. Niestety Samsung S3 mini nie ma w 100% identycznego softu Android 4.1.2 jak S3, po aktualizacji nie będziecie mieli okna Multi-Window i możliwości edycji panelu powiadomień, ja nie widzę dużych zmian. Informacje potwierdzone na infolinii samsung.Pozdrawiam

    • Napisz jak go włączyć jeśli u Ciebie jest, a może masz androida nie zaktualizowanego w wersji 4.1.1 był tak samo jak w S3 ale w wersji 4.1.2 już nie ma niestety, po dotknięciu ekranu blokady pokazuje się kłódka i wokół niej strzałki.

  2. Czy jest możliwość powrotu do „efektu wody” przy ekranie blokady ? W sumie nic, a cieszyło 😉 Szczerze mówiąc mam wrażenie, że telefon jest nieco wolniejszy po tej aktualizacji, zaczął bardziej „myśleć” przy otwieraniu aplikacji. Próbowałam znaleźć w internecie informacje dot. konkretnych zmian, jednak nie mogłam ich znaleźć, mógłby ktoś je przedstawić ? Bardzo proszę 🙂 W porównaniu z większym bratem, nasza aktualizacja miała o wieeeele większą pojemność, więc chyba musiały być jakieś bardziej znaczące poprawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj