Poznaliśmy już prawdopodobną specyfikację tabletu Samsung Galaxy Note 8.0, widzieliśmy pierwsze zdjęcia i wiemy kiedy można spodziewać się jego oficjalnej prezentacji. Tablet został także potwierdzony przez prezesa mobilnego oddziału Samsunga, JK Shin’a. Teraz przyszedł czas na informacje o przypuszczalnej cenie, czyli za ile będziemy mogli nabyć najnowsze urządzenie z serii Galaxy Note.

Jak podaje serwis SamMobile, Samsung Galaxy Note 8.0 w Europie będzie kosztował 391,99 euro. Taka cena widnieje w ofercie jednego z zagranicznych sklepów internetowych o nazwie Staples. Po przeliczeniu tej kwoty po dzisiejszym kursie (1 euro = 4,198 euro) na złotówki, cena urządzenia wyniesie około 1645 złotych. Czy to dużo?

samsung-galaxy-note-8-391-99-euro

Patrząc na cenę podstawowego iPada mini (wersja z WiFi i 16 GB pamięci), dla którego Samsung Galaxy Note z 8-calowym ekranem ma być największą konkurencją, tablet od Apple wypada nieco korzystniej. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że to właśnie urządzenia „Designed by Apple in Cupertino” są tymi najdroższymi na rynku, więc wypadałoby żeby nowy Galaxy Note kosztował mniej niż 1449 złotych.

Z drugiej jednak strony, kupując Samsunga Galaxy Note 8.0 dostajemy ciut większy ekran o wyższej rozdzielczości, 4-rdzeniowy procesor Exynos, 2 GB pamięci oraz rysik S-Pen ze specjalnie przygotowanym oprogramowaniem, co znacznie ułatwia korzystanie z funkcji tabletu.

Samsung Galaxy Note 8.0 ma pojawić się pod koniec następnego miesiąca na targach MWC 2013 w Barcelonie. Ile rzeczywiście będzie kosztował? Z pewnością dowiemy się tego na przełomie lutego i marca.

źródło: Staples via SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj