W Google Play jest wielu klientów Twittera. Części z nich warto przyjrzeć się bliżej, innymi nawet nie warto się interesować ze względu na ich ubogie funkcje, przestarzały design lub brak jakiegokolwiek wsparcia dewelopera. Do  grona aplikacji obsługujących Twittera dołączył wczoraj Carbon for Twitter w wersji 1.1.3. Czy aplikacja z mroczną ikoną jest warta zainstalowania?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Aplikacja ma dwie ogromne zalety: płynność i wygląd. Wszystkie awatary, dodatkowe zdjęcia wczytują się błyskawicznie. Bardzo ładna animacja odświeżania, przełączania między tweetami, wspomnieniami czy wiadomościami prywatnymi to niewątpliwe zalety. Wszystkie tweety wyświetlane są na czarnym tle, jak widać to na screenach. Naprawdę wygląda to rewelacyjnie!

carbon-01

Jednak póki co, niestety aplikacja ma więcej wad niż zalet. Praktycznie nie można jej w żaden sposób konfigurować. Brak jej tweetmarkera  i co osobiście dla mnie ważne, brak powiadomień push. Nawet częstotliwości odświeżania nie można ustawić – każda aktualizacja co 15 minut (!). Powiadomienia Mentions czy wiadomości można jedynie włączać lub wyłączać. Poważnym ograniczeniem jest także brak wersji przeznaczonej na tablety.

carbon-02

Ja na razie rezygnuję z jej używania, jednak jeśli wymienione wady zostaną w najbliższym czasie wyeliminowane – na pewno porzucę natywną wersję aplikacji i przejdę na Carbon for Twitter.

A jakiego klienta Twitter Wy używacie?

google-play-pobierz

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj