W Polsce Google Play kojarzy się wyłącznie z aplikacjami i grami. Oczywiście są też pakiety dzwonków i tapet, ale to wszystko właśnie w ramach dodatkowych programów, które jesteśmy zmuszeni zainstalować, by zyskać jakąś grafikę czy melodię na naszego smartfona.

Polityka Google jest o tyle zrozumiała, co przykra. Wiadomym faktem jest, że gigant nie może wszystkich swoich usług zapewnić mieszkańcom całego świata. O ile Stany Zjednoczone są poligonem doświadczalnym dla usług takich jak Google Wallet, Google Music czy Google Movies i jest to całkowicie zrozumiałe, o tyle My jesteśmy nieco bardziej poszkodowani. Póki co nie ma u Nas nic więcej niż wcześniej wymienione aplikacje i gry. Pamiętam jak dziś, około roku temu pojawiały się pierwsze spekulacje o  możliwym poszerzeniu oferty Google Play w Polsce. Miało być tak pięknie, a niestety okazało się jak zawsze.

screenGP

Zgadnijcie! Sprawa znów nabiera rozgłosu. Część użytkowników donosi o pojawiających się monitach proszących o akceptację nowych zasad Google Play. Ponadto właściciele kilku urządzeń udostępniają zrzuty ekranu, prezentujące aplikację po aktualizacji.  Najważniejszą jednak funkcjonalnością rozbudowanego Google Play jest możliwość kupowania urządzeń bezpośrednio od Google. Czy jeśli tak się stanie, ceny urządzeń będą identyczne jak Stanach Zjednoczonych? 199$? To ciut więcej niż 600 złotych za Nexusa 7, który u u Nas obecnie kosztuje 899 zł. A Wy co o tym myślicie? Możemy w ciągu najbliższych tygodni spodziewać się prawdziwej rewolucji?

źródło Google+