Zapewne większość z Was grała, a jeśli nie to na pewno słyszała o serii gier wyścigowych o nazwie Real Racing. Gra z niesamowitą grafiką, która wyciskała siódme poty z naszym smartfonów czy tabletów już niedługo doczeka się kolejnej odsłony. Real Racing 3 będzie dostępny za darmo na urządzenia z systemem Android i iOS za nieco ponad 2 tygodnie.

Fenomen gry Real Racing rozpoczął się w 2009 roku za sprawą studia Firemint, które wydało grę na urządzenia z iOS, początkowo na iPhone’a i iPod Touch, a później w wersji HD na iPad’a. Gra zachwycała grywalnością, ilością dostępnych samochodów i tras, ale przede wszystkich niesamowitą jak na tamte czasy oprawą graficzną. Umożliwiała także rozgrywkę multiplayer do 6 graczy.

Real Racing 2, druga odsłona „wyścigówki” została wydana w grudniu 2010 roku. Gra oferowała jeszcze więcej samochodów (między innymi Ford Shelby Mustang GT500 czy BMW Z4 M Coupe), lepszą grafikę i ogromną frajdę z jazdy. Obecnie grę Real Racing 2 można znaleźć w sklepie Play za trochę ponad 11 złotych.

Tyle w skrócie można napisać o odsłonach gry Real Racing, które pojawiły się do tej pory. Już wkrótce do grupy dołączy kolejna, trzecia odsłona gry, o nazwie Real Racing 3, za którą zabrało się studio Firemonkeys (powstałe z połączenia Firemint i Iron Monkey).

real-racing-3-screen-01

real-racing-3-screen-02

Jak oświadczył wiceprezes Electronic Arts, Nick Earl Real Racing 3 będzie rozpowszechniany w trybie freemium (mikropłatności w grze), ale samą grę pobierzemy na swoje urządzenia za darmo. Co więcej, trzecia edycja gry ma pojawić się w Google Play i App Store jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 28. lutego.

Producent zapewnia, że gra przyniesie nam ponad 900 rożnych wyścigów, co przełoży się na ponad 600 godzin rozgrywki. Jak będzie w rzeczywistości, mam nadzieję, że dowiemy się tego już pod koniec tego miesiąca.

real-racing-3-screen-03

real-racing-3-screen-04


źródło: PhoneArena

1 KOMENTARZ

  1. Wolałbym wersję z mikropłatnościami i pełną za 20 zł. Tą z mikropłatnościami sprawdziłbym czy w ogóle działa, a jeśli już, to czy dobrze. W RR2 nie wpakuje 11 zł, żeby się okazało, że działa źle. Sądząc po komentarzach i średniej w Google Play, EA ma gdzieś klientów i mimo narzekania nic nie poprawia (na przykładzie NFS Shift co najmniej już 1,5 roku temu zgłaszane wygasanie ekranu podczas jazdy. Warto poczytać komentarze). Kasa kasa kasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj