Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o rozpoczęciu procesu aktualizacji Samsunga Galaxy S II do Androida 4.1.2 Jelly Bean. Prezentację z działania systemu mogliście zobaczyć na jednym z filmów Roberta. Dzisiaj nadszedł czas na kolejne, równie popularne urządzenie koreańskiego producenta jakim jest pierwszy tabletofon Samsung Galaxy Note. Jak informują zagraniczne źródła, Android 4.1.2 Jelly Bean pojawił się już dla niektórych egzemplarzy.

Zgodnie z informacjami z początku lutego, które przekazał ukraiński oddział Samsunga, aktualizacja dla Samsunga Galaxy Note miała zostać udostępniona pierwszego dnia marca 2013 roku. Jak widać po niektórych wiadomościach i opiniach użytkowników, Android 4.1.2 Jelly Bean pojawił się niemal dwa tygodnie wcześniej i jest dostępny do zainstalowania przez program Kies dla niemieckich modeli.

Samsung Galaxy Note GT-N7000 jest całkiem popularnym urządzeniem wśród użytkowników, na co wskazują wyniki sprzedaży. Pod koniec 2012 roku, dokładnie 9 miesięcy po premierze pierwszego „wielkiego smartfonu” wyposażonego w rysik S Pen słupki wskazywały ponad 10 milionów sprzedanych sztuk. Mogę się założyć, że teraz Note’ów na rynku jest o kilkaset tysięcy więcej. Widać zatem, że Samsung wydaje nowe wersje Androida nie tylko na nowe urządzenia, ale interesuje się też tymi nieco starszymi.

Oprogramowanie, o którym mowa ma oznaczenie N7000XXLSZ i jest przeznaczone na rynek niemiecki. Z racji tego, że proces aktualizacji realizowany jest etapami, Android 4.1.2 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy Note powinien pojawić się w Polsce w ciągu najbliższych dni.

Czego możemy się spodziewać po  aktualizacji  urządzenia? A no, całkiem sporo. Można powiedzieć, że aktualizacja tchnie nowe życie w Samsunga Galaxy Note, przynosząc mnóstwo nowych funkcji, znanych z następcy, Galaxy Note II. Co to będzie?  Rzućcie  okiem na poniższą listę.

 • Tryb Multi Window (Multi View), możliwość uruchomienia dwóch aplikacji jednocześnie
 • AirView, szybki podgląd różnych elementów systemu, przybliżając końcówkę rysika do ekranu
 • kompletnie nowy interfejs użytkownika: TouchWiz Nature UX, nowe gesty i „inteligentne” funkcje
 • nowa kompletnie odmieniona belka powiadomień z możliwością edycji skrótów
 • ulepszona wersja S Notesu
 • „Projekt Butter”, poprawa szybkości działania systemu
 • Google Now
 • 2 tryby ekranu głównego
 • nowe widgety
 • aplikacja Emisja grupowa
 • Smart Rotation

Niecierpliwi mogą zainstalować nowe oprogramowanie używając programu Odin. Paczkę z plikami pobieramy stąd. Trzeba jednak zaznaczyć, że Samsung jak i nasza strona nie ponosi odpowiedzialności za błędy powstałe podczas wygrywania oprogramowania, bądź problemy wynikające z niewłaściwego używania programu Odin. Każdy robi to na własną odpowiedzialność.