Android 4.1.2 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S II był najbardziej wyczekiwaną aktualizacją ostatnich tygodni. Zasugeruję nawet stwierdzenie, że w przypadku nowszej wersji oprogramowania dla Galaxy S III czy Galaxy Note II nie było tak ogromnego poruszenia. Niespełna miesiąc temu z odświeżonego interfejsu i sporej ilości nowych funkcji mogli cieszyć się Hiszpanie, a teraz nareszcie przyszedł czas na użytkowników z Polski.

Pierwsze informacje o dostępności nowej aktualizacji dla Samsunga Galaxy S II pojawiły się wczoraj w kilku komentarzach i wiadomościach na Facebooku. Dopiero dzisiaj polski oddział Samsunga, właśnie za sprawą największego serwisu społecznościowego oficjalnie potwierdził wydanie Androida 4.1.2 Jelly Bean dla legendarnego smartfonu jakim jest Galaxy S II.

Aktualizacja jest w wersji Open, czyli dotyczy egzemplarzy Galaxy S II pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji, wprost od producenta. Posiadacze smartfonów zakupionych u polskich operatorów będą musieli jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Szczegóły aktualizacji podane są poniżej na screenie.

samsung-galaxy-s2-jelly-bean-fb

Android 4.1.2 Jelly Bean tchnie nowe życie w Samsunga Galaxy S II, który na rynku zagościł dwa lata temu (premiera w I kwartale 2011 roku), ale nadal dysponuje całkiem dobrymi podzespołami. Z resztą, podobnie było z pierwszym tabletofonem Samsunga, czyli Galaxy Note’m, którego nowa wersja Androida znacznie odmłodziła. Widać zatem, że dobre oprogramowanie to połowa sukcesu. Galaxy Note jak i Galaxy S II po aktualizacji to zupełnie nowe smartfony 😉

Co nowego znajdziemy w smartfonie po aktualizacji? Niejednokrotnie o tym pisaliśmy, ale porzypomnimy jeszcze raz najważniejsze zmiany.

  • Projekt Butter – szybsze, płynniejsze i stabilniejsze działanie systemu
  • nowy wygląd interfejsu – TouchWiz Nature UX
  • dłuższy czas pracy na baterii
  • dwa nowe tryby ekranu – Tryb Podstawowy i Tryb Ułatwienia
  • Google Now
  • nowe aplikacje Filmy Play i Książki Play (niestety bez pełnej oferty)
  • nowy pasek powiadomień
  • Smart stay, Direct call, Pop-up Play

Warto także obejrzeć poniższe wideo, na którym Robert prezentuje ROM I9100XXMS1 na swoim Galaxy S II. Materiał dotyczy głównie dwóch nowych aplikacji od Google, ale już wkrótce pojawią się kolejne filmy. Jak tylko sięto stanie, wpis zostanie zaktualizowany.

A Wy jesteście już po aktualizacji? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Dzięki wszystkim za podesłane info!
źródło: Telefony Samsung