Linia telefonów Samsunga o nazwie Star była zazwyczaj kojarzona z niskobudżetowym sprzętem, bez wielu zaawansowanych funkcji. Dlaczego? Powód jest prosty – brak systemu operacyjnego. Wygląda jednak na to, że już wkrótce się to zmieni, bo nowy Samsung Galaxy Star ma pracować pod kontrolą Androida Jelly Bean.

Samsung nie zapomniał o low-end’owych telefonach, a przykładem tego może być Samsung Galaxy Star, smartfon o podobnej specyfikacji co Galaxy Y. Już nie piszę o nim jak o telefonie, a smartfonie, bo po uruchomieniu przywita nas system Android w wersji Jelly Bean.

Spoglądając na prawdopodobne dane techniczne w Galaxy Star znajdziemy 3-calowy ekran o rozdzielczości QVGA, 4 GB pamięci wbudowanej (z możliwością rozbudowy za pomocą microSD), aparat o matrycy 2 milionów pikseli, WiFi w standardzie n, GPS i Bluetooth. Samsung Galaxy Star zostanie oznaczony jako GT-S5282.

Galaxy Star specyfikacją nie powala, ale nie o to tu chodzi. Ma to być tani, mały smartfon, przeznaczony dla osób, które dopiero wchodzą w świat Androida. Smartfon ma trafić na sklepowe półki w połowie kwietnia, a jego premiera ma odbyć się na targach MWC.

źródło: GsmArena