Quadrant Standard Edition to jeden z najpopularniejszych programów testujących wydajność urządzenia, więc nic dziwnego, że ktoś postanowił w nim przetestować Samsunga Galaxy Note 8.0, zaraz po premierze. Pierwszy na świecie 8-calowy tablet z rysikiem S-Pen został oficjalnie zaprezentowany w dniu wczorajszym i posiada całkiem wydajne, ale znane już podzespoły. Jaki wynik uzyskał tablet w teście?

Samsung Galaxy Note 8.0 posiada 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, ale w tym przypadku nie jest to najważniejsze. Jeśli chcemy uzyskać jak najwyższy wynik w benchmarkach, musimy dysponować urządzeniem z wydajnym procesorem, sporą ilością pamięci RAM i dobrym procesorem graficznym.

W najnowszym tablecie Samsunga znalazł się znany nam już układ Exynos 4412 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,6 GHz. Taką samą jednostkę możemy obecenie znaleźć w drugiej odsłonie tabletofonu Galaxy Note II jak też w Samsungu Galaxy S III, lecz z nieco niższym zegarem (1,4 GHz). Producent wyposażył 8-calowego Note’a w 2 GB pamięci RAM, a za wydajność w grach odpowiada 4-rdzeniowy układ ARM Mali-400 MP4.

Patrząc na parametry, wynik tabletu w powinien być zbliżony do tego, jaki uzyskał Samsung Galaxy Note II. I tak rzeczywiście jest, bo nieco większy przedstawiciel rodziny „notatników” zdobył w Quadrant’cie 6995 punktów, co jest dobrym osiągnięciem i zbliżonym do wyników Galaxy Note’a II.

źródło: PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj