W ciągu ostatnich dni kilka urządzeń dostało wyczekiwaną aktualizację do Androida 4.1.2 Jelly Bean. Był wśród nich pierwszy tabletfon Samsunga, Galaxy Note GT-N7000, który otrzymał nową wersję systemu w Niemczech, ale powody do radości mieli także użytkownicy z Polski, bo tydzień temu Android 4.1.2 Jelly Bean trafił do smartfonów Samsung Galaxy S II. Dzisiaj mam dobrą wiadomość dla posiadaczy Samsunga Galaxy Ace 2, bo właśnie wyciekło dla niego najnowsze oprogramowanie.

Samsung Galaxy Ace 2 jest niezwykle popularnym urządzeniem jeśli rozważamy zakup smartfonu w kwocie nie przekraczającej 1000 złotych. Co więcej, ceny na aukcjach internetowych zaczynają się już od około 700 złotych, co jeszcze bardziej uświadamia nas, że w tym przedziale cenowym nie znajdziemy niczego lepszego. Alternatywą może być Samsung Galaxy S Advance, smartfon nieco nowszy, o bardzo zbliżonych parametrach, ale około 100 złoty droższy.

Smartfon został wyposażony w 2-rdzeniowy procesor o maksymalnym taktowaniu 1 GHz, 768 MB pamięci RAM i całkiem spory, bo 3,8-calowy ekran PLS TFT o rozdzielczości WVGA. Galaxy Ace II dzięki aparatowi o matrycy 5 milionów pikseli robi zadowalające zdjęcia i umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 720p. Nie zabrakło oczywiście drugiej kamerki z przodu, Bluetooth 3.0, WiFi v802.11b/g/n, GPS, NFC czy wspracia dla HSPA. Urządzenie na rynku zadebiutowało II kwartale 2012 roku z Androidem 2.3 Gingerbread na pokładzie, ale na całe szczęście już w najbliższym czasie numerek wersji ma się zmienić na 4.1.2 Jelly Bean.

galaxy-ace-2-jelly-bean-xxmb2-01

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na początku tego miesiąca, Samsung Galaxy Ace 2 ma otrzymać aktualizację oprogramowania dopiero w drugiej połowie kwietnia. Osoby bardziej niecierpliwie mogą już teraz zainstalować nowe  oprogramowanie używając do tego programu Odin, bo wczoraj wyciekło ono do sieci. Mowa tutaj o oprogramowaniu z numerem I8160XXMB2 i Androidem 4.1.2 Jelly Bean, które można pobrać stąd.

galaxy-ace-2-jelly-bean-xxmb2-02

Pamiętajcie jednak, że wszelkie zmiany w telefonie robicie na własne ryzyko i za równo nasza strona jak też Samsung nie ponosi odpowiedzialności za problemy i błędy wynikające z instalacji i używania nieoficjalnego oprogramowania. Zalecamy wstrzymanie się do czasu aż producent wyda oficjalną aktualizację w trybie OTA i jednocześnie kierujemy pytanie do śmiałków, którzy zdecydowali się zainstalować opisywane tutaj oprogramowanie – Jak wrażenia?

źródło SamMobile