Dziś na moim Nexusie 7 po wyjściu z Google Now pojawiła się nowa ikonka o nazwie Ustawiania Google. Jest to nowe uaktualnienie usług Google Play, które powinno być dostępne także u Was, na wszystkich urządzeniach działających w oparciu o system Android.

Za pomocą tej aplikacji dostajemy dostęp do ustawień Google+, Aplikacji z logowaniem przez Google+, Map i Współrzędnych, Lokalizacji, wyszukiwarki oraz Reklam. Ciekawą opcją zastosowaną w nowym dodatku jest usługa SignIn, dzięki której możemy logować się do witryn, które obsługują konto Google, a urządzenie automatycznie wypełni formularz zgłoszeniowy. Możemy także udostępniać nasze osiągnięcia w różnych grach w Google+.

Screenshot_2013-02-27-18-05-48

Podobne rozwiązanie jest nam dobrze znane z kontami na Facebook’u, dzięki którym możemy się logować do różnych witryn lub do aplikacji takich jak np. Spotify, czy Any Do. Jeśli aplikacja nadal nie pojawiła się na twoim urządzeniu to należy wymusić zamknięcie oraz wyczyścić dane Usług Google Play w ustawieniach systemowych. Program waży około 9 MB. Moim zdaniem usługa jest bardzo przydatna i na pewno będzie użyteczna w codziennym życiu.

1 KOMENTARZ

  1. Możliwe iż komuś się przyda. Jak dla mnie zupełnie zbędna ale to zupełnie. W skali od 0 – 10 dla mnie 0. A telefonu używam do różnych zastosowań od facebooka po nawigację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj