Dzisiejszy dzień będzie z pewnością bardzo udany dla posiadaczy 7-calowych tabletów Samsunga. Chodzi tutaj dokładnie o model Galaxy Tab 2 7.0, który jest teraz na fali sprzedaży, dzięki kamapanii „Tablet pełen rozrywki” i nieco zapomniany już Galaxy Tab 7.0 Plus. Obydwa te urządzenia doczekały się wreszcie aktualizacji do nowszych wersji systemu – pierwszy otrzymał Jelly Bean’a, drugi wersję Ice Cream Sandwich.

Galaxy Tab 2 7.0 i Galaxy Tab 7.0 Plus to jak sama nazwa wskazuje, 7-calowe tablety Samsunga, które wyglądają prawie tak samo, ale jakby na to nie patrzeć, pod kilkoma aspektami różnią się od siebie. Tablet „z Plusem” mimo tego, że jest urządzeniem starszym i bardzo trudno dostępnym (na Allegro można znaleźć obecnie tylko dwie sztuki), ma między innymi dwa razy więcej pamięci (16 GB), diodę doświetlającą LED, 2-megapikselową kamerkę z przodu i modem 3G w cenie wersji Galaxy Tab 2 7.0 z „samym” WiFi. Poza tym jest nieco cieńszy.

Jak się już uda nam go kupić, może okazać się bardzo ciekawym urządzeniem. Z drugiej strony podstawową wersję mniejszego Galaxy Tab 2, który oferuje  wydajność na przyzwoitym poziomie można znaleźć już za mniej niż tysiąc złotych, więc również jest dobrym wyborem. Co ciekawe, Galaxy Tab 2 7.0 w niektórych sklepach jest dostępny w specjalnej ofercie i  dodawany jako gratis przy zakupie wybanych modeli laptopów. Jeśli chcecie porównać parametry obydwu tabletów, odsyłam do strony producenta – Galaxy Tab 2 7.0 i Galaxy Tab 7.0 Plus.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Z pewnością użytkownicy za równo tabletów Samsung Galaxy Tab 2 7.0 jak i Galaxy Tab 7.0 Plus długo czekali na ten piękny dzień, w którym dostaną nową aktualizację dla swoich urządzeń. Cieszymy się pisząc, że taki dzień właśnie nadszedł. Samsung mimo tego, że długo kazał nam czekać, nareszcie  rozpoczął proces aktualizacji.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0, podobnie jak jego większy brat otrzymał aktualizację do Androida 4.1.2 Jelly Bean, więc możemy spodziewać się odnowionego interfejsu użytkownika TouchWiz Nature UX, poprawy szybkości działa systemu i nowych funkcji znanych między innymi z Galaxy S III. Aktualizacja dotyczy modeli bez modelu 3G, oznaczonych jako GT-3110. Szczegóły poniżej:

Android Version: 4.1.2 – Build JZO54K
PDA: P3110ZSDMB4
CSC: P3110TGYDMB4

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus doczekał się uaktualnienia do Androida w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich, a proces instalacji mogą wykonać  posiadacze  tabletu pochodzącego z oficjalnej, polskiej dystrybucji (Update w wersji Open).

galaxy-tab-7-plus-aics

Informacja o dostępności nowej wersji oprogramowania powinna Wam się pojawić na belce z powiadomieniami. Można również sprawdzić to ręcznie w ustawieniach urządzenia, bądź za  pomocą programu Samsung Kies, podłączając tablet do komputera. Trzeba jednak pamiętać, że aktualizacja dystrybuowana jest etapami i może minąć kilka dni zanim (do tygodnia) zanim pokaże się w waszym, konkretnym egzemplarzu.

Są już osoby, które zaktualizowały swoje urządzenie? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie.

źródło: Telefony Samsung