Google Chrome to jedna z najlepszych przeglądarek na rynku. Nie chodzi tu tylko o urządzenia mobilne, ale także o komputery z Windowsem, Mac OS czy innymi systemami, na które ta przeglądarka jest dostępna. Dziś do Sklepu Play trafia aktualizacja, która wnosi dokładnie 5 istotnych zmian do przeglądarki.

Zmiany jakie wprowadzone to:

  • ulepszona płynność przewijania stron,
  • ulepszony pinch-to-zoom (powiększanie stron za pomocą gestów),
  • rozszerzona obsługa HTML5,
  • szybsze działanie stron interaktywnych dzięki najnowszej wersji silnika V8 JavaScriptu.

Każde z tych ulepszeń może nie być zauważalne dla przeciętnego użytkownika, lecz jak zapewnia gigant z Mountain View – Chrome powinien działać już szybciej, stabilniej i po prostu lepiej.

W najnowszej wersji przeglądarki od Google będziemy mieli również możliwość odtwarzania muzyki, która jest aktualnie włączona w tle. Dlaczego jest to taką istotną zmianą? Chyba żadna z przeglądarek, które są aktualnie dostępne w Google Play nie ma takiej funkcji. Czyli teraz będziemy mogli słuchać muzyki ze stream’u i wykonywać inne operacje na naszym smartfonie. Od tej chwili nie będzie nam potrzebny żaden inny program.

Czy aktualizacja jest tak ważna i czy te zmiany, które wprowadza były potrzebne? Dla jednych tak, dla innych nie, ale według mnie odpowiedź jest prosta – tak. Wielu użytkowników ucieszy napewno możliwość odtwarzania muzyki, przez co  jeszcze bardziej rozszerza się wielozadaniowość w naszych smartfonach.

Aktualizację możecie pobrać już teraz, prosto ze Sklepu Play. Jak już to zrobicie, to koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

google-play-pobierz

źródło: AndroidCentral