Kolejna godzina za nami i kolejny news przed Wami. Już niemal pewne, że Samsung Galaxy S IV zostanie wyposażony w prawie 5-calowy ekran FullHD, 8-rdzeniowy układ Exynos, 2 GB RAM i nowe funkcje Smart. Wygląda na to, że podczerwień wraca do łask, bo jak podaje chiński serwis, najnowszy flagowiec Samsunga może mieć o góry obudowy port IR.

Pamiętacie te czasy kiedy standard Bluetooth nie był tak popularny, a różnego rodzaju dane przesyłało się z telefonu na telefon za pomocą portu podczerwieni? „Ej weź nie ruszaj telefonu, bo przerwiesz!”, „Poczekaj, jeszcze się nie przesłało.” – można było usłyszeć na przerwach w szkole, gdy jakiś kolega pojawił się z nową tapetą czy dzwonkiem.

galaxy-s4-port-ir

Teraz port IR głównie wykorzystuje się do sterowania różnego rodzaju urządzeniami. Najnowsze informacje wskazują na to, że Samsung Galaxy S IV być może będzie posiadał port podczerwieni, na co wskazują powyższe zdjęcia. Będzie on umieszczony na górnej krawędzi, obok gniazda słuchawkowego i mikrofonu zbierającego szumy z otoczenia.

Dzięki łączności IR możliwe będzie sterowanie np. telewizorem Smart TV czy innymi urządzeniami RTV. Pamiętacie może usługę TV Discovery, o której swego czasu pisał Kamil? Być może IR w telefonie Samsunga i preinstalowana, specjalna aplikacja pozwoli na łatwą kontrolę całym kinem domowym. Przekonamy się już za trochę ponad godzinę.

źródło: SamMobile

3 KOMENTARZE

  1. W tekście napisano „… głośnika zbierające szumy z otoczenia”.
    Głośnik z zasady jego działania służy do emitowania m.in. szumów, a nie zbierania.
    Choć w układach domofonów stosowało się głośnik w podwójnej roli, także jako kiepski mikrofon, to w tym wypadku śmiem wątpić o takim jego zastosowaniu.
    Może jednak Panie Krzysztofie Nawrot chodzi o mikrofon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj