Dzisiejszy dzień jest tym dniem, w którym o Samsungu Galaxy S 4 wiemy już prawie wszystko. Smartfon miał premierę w nocy z 14 na 15 marca na gali Samsung Mobile Unpacked 2013, gdzie zaprezentowano jego wygląd, specyfiakcję i sporą część nowych funkcji. Kolejnym elementem do tej układanki jest cena, bo najnowszy przedstawiciel rodziny Galaxy S pojawił się w pierwszych ofertach przedsprzedażowych.

Samsung Galaxy S 4, smartfon wyposażony w 5-calowy ekran Super AMOLED FullHD, 2 GB pamięci RAM i 8-rdzeniowy układ Exynos 5410 o taktowaniu 1,6 GHz (lub 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 600 1,9 GHz w zależności od regionu) będzie niewątpliwie jednym z najwydajniejszych smartfonów dostępnych na rynku w 2013 roku. Potwierdzają to nie tylko dane techniczna, ale także wyniki jakie smartfon uzyskał w benchmarku Geekbench 2. Prawie 3200 punktów na prawdę robi wrażenie. No dobrze, ale ile przyjdzie nam zapłacić za taki sprzęt?

Okazuje się, że cena Samsunga Galaxy S 4, patrząc z punktu widzenia tego, ile musieliśmy zapłacić za jego poprzednika w podobnym okresie po premierze, jest wysoka, ale całkiem akceptowalna. Najnowszy smartfon trafił do pierwszych ofert przedsprzedażowych w Polsce i został wyceniony na 2899 złotych w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej.

galaxy-s4-black-mist-redcoon-2899-zl

Jak dotąd Samsung Galaxy S 4 pojawił się w dwóch sklepach internetowych – Tions.pl i Redcoon.pl, ale to nic dziwnego, bo zazwyczaj te sklepy jako pierwsze w sieci aktualizują swoją ofertę, dodając nowe urządzenia, zaraz po ich oficjalnym zaprezentowaniu.

Redcoon:

Tions:

  • Samsung Galaxy S 4 (Black Mist, 16 GB) – 2899,99 złotych
  • Samsung Galaxy S 4 (White Frost, 16 GB) – 2899,99 złotych

Co ciekawe w dwóch sklepach są dwie różne wersje Galaxy S 4. Jeśli zagłębimy się w specyfikację podawaną na stronie zauważymy, że Redcoon oferuje smartfon z 4-rdzeniowym Snapdragon’em 600, a z kolei Tions… z 4-rdzeniowym układem Exynos 5 Octa (!) 1600 MHz, co oczywiście mija się z prawdą, bo jak wiemy Octa oznacza jednostkę z 8 rdzeniami.

galaxy-s4-white-frost-tions-2899-zl

Nowy flagowy model Samsunga w obydwu sklepach został dodany za równo w kolorze białym (White Frist) jak i czarnym (Black Mist), ale jak wskazuje na to forma oferty, fizycznie smartfon nie jest dostępny na magazynie. W sklepie Tions widnieje informacja, że „Produkt znajduje się obecnie w przedsprzedaży.”, a przewidywany termin dostawy to połowa maja 2013 roku.

Co Wy myślicie o cenie Samsunga Galaxy S 4? Czy jesteście gotowi przeznaczyć 2899 złotych na zakup tego smartfonu?

źródło: Tions, Redcoon