Jak wiemy smartfony południowokoreańskiego producenta są bardzo popularne na rynku. Zaczęło się od pierwszego przedstawiciela Galaxy S i  z każdym kolejnym było już tylko lepiej. Samsung Galaxy S 4 został zaprezentowany w nocy z 14 na 15 marca na konferencji Samsung Mobile Unpacked. To właśnie on ma przynieść firmie największe zyski i powiększyć przewagę nad konkurencją.

OEMs-2012

W 2010 roku firma Samsung nie była jeszcze aż tak bardzo popularna na rynku smartfonów. Dopiero wtedy, kiedy wypuszczono pierwszy model z serii Galaxy S koreański koncern zaczynał nabierać rozpędu i coraz bardziej zyskiwać na popularności wsród swoich klientów. Dwa lata temu to Nokia była numerem jeden wsród marek, które zajmowały się produkcją smartfonów trzymając 30% popularności na rynku. Samsung doszedł do 29% udziału na rynku w ciągu jednego roku. Nie ukrywajmy – było to bardzo duże osiągnięcie dla firmy.

Według firmy badawczej IHS iSuppli, Samsung podwoi swoją przewagę w 2013 roku – innymi słowy będzie to prowadzić do kolejnego sukcesu południowokoreańskiego giganta. Nie można dokładnie przewidzieć jaką przewagę będzie miał producent w bieżącym roku, lecz najnowsze „dziecko” jakim jest Galaxy S 4 na pewno ułatwi wykonanie tego zadania.

źródło: GSMArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj