Czy ktoś spośród czytelników ma Samsunga Galaxy Chat? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Ten dosyć nietypowy smartfon, który po wyjęciu z pudełka ma system w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich, doczekał się aktualizacji do najnowszej możliwej wersji, oznaczonej jako 4.1.2 Jelly Bean.

Samsung Galaxy Chat o oznaczeniu GT-B5330 to jak wspomniałem rzadko spotykany smartfon o ciekawej budowie. Dlaczego? Ma 3-calowy, dotykowy ekran TFT o rozdzielczości 240 x 320 pikseli (owszem mała, ale nie o to tu chodzi) i pełną, 4-rzędową klawiaturę QWERTY. W pewnym więc sensie czyni go to urządzeniem wyjątkowym, które możemy obsługiwać za pomocą dotyku na ekranie jak też fizycznej klawiatury.

Galaxy Chat zalicza się do niskobudżetowych smartfonów i skierowany jest głównie do niezbyt wymagających osób. Znajdziemy w nim jednordzeniowy procesor 850 MHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB wbudowanej przestrzeni na dane użytkownika i baterię o pojemności 1200 mAh. Nie zabrakło także WiFi v802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, modułu GPS, wsparcia dla HSPA, a nawet hotspotu WiFi. Wielkim plusem jest cena, bo Galaxy Chat może trafić w nasze ręce już po wyciągnięciu z portfela kwoty w okolicach 400 złotych.

samsung-galaxy-chat-b5330
Samsung Galaxy Chat GT-B5330 [źródło: theunlockr.com]

Mimo tak słabej jak na obecne czasy specyfikacji, smartfon dostał aktualizację do nowszej wersji systemu Android 4.1.2 Jelly Bean. Jak podaje serwis SamMobile, właśnie takowa aktualizacja pojawiła się w Hiszpanii i już wkrótce trafi do innych krajów (mam nadzieję, że jak najszybciej w Polsce).

Trzeba przyznać, że Samsung Galaxy Chat jest bardzo ciekawym urządzeniem, obok którego trudno przejść obojętnie. Ma system Android (teraz już w nowszej odsłonie), który znacznie rozbudowuje jego funkcje, ale ma też pełną klawiaturę QWERTY, która ułatwia pisanie SMS’ów. Powiem Wam szczerze, że gdybym musiał mieć drugi telefon, byłby nim właśnie Galaxy Chat.

źródło: SamMobile