Już jakiś czas temu opadły emocje po premierze Samsunga Galaxy S 4. Obyło się bez rewolucji, ale flagowy smartfon Samsunga ewoluował, stał się jeszcze szybszy, lepszy i bardziej inteligentny. Podczas premiery główną uwagę skupiono na możliwościach i sporej ilości nowych funkcji w jakie wyposażono „Czwórkę”. Jedną z nich jest usługa S Voice, znana z poprzedniego modelu serii, która została znacznie udoskonalona i rozbudowana o nową funkcjonalność. Właśnie w sieci pojawił się plik aplikacji S Voice pochodzący z Galaxy S 4, a my postanowiliśmy przetestować jej działanie na tabletofonie Galaxy Note II. Jak działa i jak wygląda odnowiona usługa? Przekonajcie się sami.

S Voice to inteligentny osobisty asystent i nawigator wiedzy stworzony przez Samsunga, dostępny w topowych smartfonach i tabletach tego producenta. Usługa po raz pierwszy została zaprezentowana niecały rok temu wraz z premierą poprzedniego flagowego modelu Samsunga, Galaxy S III i później trafiła także między innymi do 2. generacji tabletofonu Galaxy Note II czy tabletu Galaxy Note 10.1. S Voice umożliwia obsługę telefonu za pomocą głosu, wykonując za nas różne czynności jak chociażby ustawienie alarmu, wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości, otwieranie systemowych aplikacji czy wyszukiwanie informacji w Internecie.

s-voice-galaxy-s4-01

Wersja S Voice przedstawiona razem z Galaxy S 4 została nieco udoskonalona i rozszerzona o dodatkowe funkcje. Usługa rozpoznaje teraz więcej poleceń i wchodzi w głębszą interakcję z użytkownikiem. Ponadto pojawił się nowy tryb o nazwie S Voice Drive, który ułatwi kierowcy obsługę najpotrzebniejszych funkcji smartfonu, podczas jazdy samochodem (S Voice Drive poświęcimy osobny wpis).

s-voice-galaxy-s4-02

Jakiś czas temu do sieci trafiła kopia całego systemu pochodząca z Samsunga Galaxy S 4, więc można było wyodrębnić z niej konkretny plik .apk programu S Voice. O tym fakcie poinformował wczoraj serwis SamMobile, dodając również, że aplikacja z powodzeniem działa na innych nowych urządzeniach Samsunga jak Galaxy S III czy Galaxy Note II. Postanowiliśmy to sprawdzić i jak się okazało rzeczywiście jest to prawdą. Nowy S Voice jak też S Voice Drive działa prawie idealnie, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy film.

Plik .apk aplikacji S Voice można pobrać poniżej i zainstalować na swoim urządzeniu używając jednego z menedżerów plików. Miejcie jednak na uwadze to, że jest to aplikacja systemowa, która po instalacji podmieni (wyłącza) wcześniejszą, standardową aplikację S Voice. W moim przypadku nowy asystent S Voice działa bez żadnych problemów (no chyba, że weźmiemy pod uwagę błąd z wyświetlaniem przycisku, o którym wspomniałem w filmie), lecz uczulam, że ani nasza strona, ani producent programu nie bierze odpowiedzialności za błędy i problemy powstałe podczas instalacji bądź używania programu S Voice, wyodrębnionego z Galaxy S 4.

Dajcie znać czy wrzuciliście program S Voice na Wasze urządzenia. Czekam na opinie jak aplikacja radzi sobie np. na Galaxy S III czy tablecie Galaxy Note 10.1.

Pobieranie:
Plik .apk S Voice (Rozmiar: 25.21 MB)
mirror

źródło: SamMobile