Dopiero co Samsung zaprezentował swój najnowszy flagowy smartfon Galaxy S 4, a w sieci aż roi się od plotek na temat przyszłego tabletofonu południowokoreańskiej firmy. Będzie nim oczywiście nadchodzący Samsung Galaxy Note III (a może Galaxy Note 3?), który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Wiele osób dręczy tylko jedno pytanie – Jaki ekran znajdzie się w następcy Galaxy Note’a II? Wygląda na to, że sprawa z przekątną ekranu powoli się wyjaśnia.

Jak dotąd mogliśmy tylko spekulować na temat tego, jaki ekran znajdzie zastosowanie w najnowszym phablecie, Samsungu Galaxy Note III. Jeden z dostawców części dla koreańskiego producenta informuje, że trzecia generacja Galaxy Note będzie posiadała wyświetlacz o przekątnej 5,9″, czyli prawie 6 cali.

Według serwisu Korea Times, sprzedaż nadchodzącego „mini tabletu” rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, co zresztą potwierdzone zostało przez tamtejszych lokalnych dostawców. Informacje wskazują też na to, że operator AT&T jako pierwszy zobaczy koncepcję Galaxy Note’a III i ma to nastąpić już w ciągu najbliższych dni. Najnowsze doniesienia mówią też o tym, że urządzenie będzie miało wyświetlacz wykonany w technologii PHOLED, o której swego czasu pisał Krzysztof i będzie oferować obraz w rozdzielczości Full HD.

Samsung Galaxy Note III zostanie oficjalnie zaprezentowany prawdopodobnie na targach IFA 2013 w Berlinie, które rozpoczną się 6 września 2013 roku. Pogłoski mówią o tym, że Samsung zorganizuje osobną galę Mobile Unpacked 2013 oznaczoną jako Episode 2 (zapewne w przeddzień targów), na której pokaże światu najnowszy tabletofon wyposażony w rysik S Pen.

Źródło: SamMobile