Bezprzewodowe ładowanie wkrótce może być standardem, bo coraz więcej nowych smartfonów wspiera tą technologię. Samsung podczas prezentacji swojego najnowszego flagowego smartfonu przedstawił sporą ilość kompatybilnych z nim akcesoriów, wśród których była między innymi ładowarka indukcyjna, umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie Galaxy S 4. Jak wygląda w rzeczywistości? Już teraz możemy to zobaczyć. 

Dlaczego Samsung nie powiedział ani słowa o tym, że ich najnowsze urządzenie będzie wspierać takie bezprzewodowe ładowanie? Owszem Galaxy S 4 będzie można ładować bez podłączania go do ładowarki, lecz nie od razu po wyjęciu z pudełka. Będziemy musieli dokupić do naszego smartfonu dodatkowe akcesoria w postaci odpowiedniej klapki i oczywiście samej ładowarki indykcyjnej.

Opublikowano pierwsze zdjęcia, ktore przedstawiają oficjalną ładowarkę bezprzewodową dla Samsunga Galaxy S 4. Jak ona wygląda? Rzućcie okiem na poniższą fotografię.

Samsung-Galaxy-S4-wireless-charging

Wspomniana wyżej podstawka do bezprzewodowego ładowania, będzie dostępna w kolorze białym i czarnym, czyli w takiej samej szacie graficznej jak samo urządzenie. Według przypuszczeń, akcesorium ma kosztować około 50 dolarów, co w przeliczeniu na polskie złotówki wynosi około 160 zł. Ostateczna cena w Polsce może być jednak trochę wyższa. Aby móc bezprzewodowo ładować nasze urządzenie, będziemy zmuszeni także wymienić tylny panel.

Co z dostępnością? No właśnie… jeszcze nic na ten temat nie wiadomo, lecz można spekulować, że akcesorium pojawi się tuż po wejściu do sprzedaży Samsunga Galaxy S 4.

źródło: SamMobile

3 KOMENTARZE

  1. PALM dawno zastosował ładowarkę indukcyjną, która w 100% sprawdza się w S III wystarczy cewka w klapce. Więc dla mnie osobiście żadna rewelacja dla S IV

  2. PALM dawno zastosował ładowarkę indukcyjną, która w 100% sprawdza się w S
    III wystarczy cewka w klapce, która idealnie pasuje. Więc dla mnie osobiście żadna rewelacja
    dla S IV jeśli działa już od dawna w S III. Do tego przy ładowaniu Palm telefon trzyma się na magnesach co eliminuje brak ładowania jak przy innych ładowarkach kiedy telefon nie jest położony idealnie cewka w cewkę. Dlatego Samsung wymyślił wgłębienie w ładowarce co też jest uważam dobrym pomysłem

  3. Pytanie zasadnicze – po co to komu? Teoretycznie wygodnie bo brak kabla ale praktycznie dochodzi nowy „mebel”, do tego efekt zdrowotny obecnie „olewany” czyli kolejny pakiet promieniowania elektromagnetycznego gratis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj