Bezprzewodowe ładowanie wkrótce może być standardem, bo coraz więcej nowych smartfonów wspiera tą technologię. Samsung podczas prezentacji swojego najnowszego flagowego smartfonu przedstawił sporą ilość kompatybilnych z nim akcesoriów, wśród których była między innymi ładowarka indukcyjna, umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie Galaxy S 4. Jak wygląda w rzeczywistości? Już teraz możemy to zobaczyć. 

Dlaczego Samsung nie powiedział ani słowa o tym, że ich najnowsze urządzenie będzie wspierać takie bezprzewodowe ładowanie? Owszem Galaxy S 4 będzie można ładować bez podłączania go do ładowarki, lecz nie od razu po wyjęciu z pudełka. Będziemy musieli dokupić do naszego smartfonu dodatkowe akcesoria w postaci odpowiedniej klapki i oczywiście samej ładowarki indykcyjnej.

Opublikowano pierwsze zdjęcia, ktore przedstawiają oficjalną ładowarkę bezprzewodową dla Samsunga Galaxy S 4. Jak ona wygląda? Rzućcie okiem na poniższą fotografię.

Samsung-Galaxy-S4-wireless-charging

Wspomniana wyżej podstawka do bezprzewodowego ładowania, będzie dostępna w kolorze białym i czarnym, czyli w takiej samej szacie graficznej jak samo urządzenie. Według przypuszczeń, akcesorium ma kosztować około 50 dolarów, co w przeliczeniu na polskie złotówki wynosi około 160 zł. Ostateczna cena w Polsce może być jednak trochę wyższa. Aby móc bezprzewodowo ładować nasze urządzenie, będziemy zmuszeni także wymienić tylny panel.

Co z dostępnością? No właśnie… jeszcze nic na ten temat nie wiadomo, lecz można spekulować, że akcesorium pojawi się tuż po wejściu do sprzedaży Samsunga Galaxy S 4.

źródło: SamMobile