Samsung Galaxy Ace 2 o oznaczeniu GT-I8160 jest dość popularnym smartfonem w naszym kraju. Jego zalety to stosunkowo nisko cena i niezłe parametry techniczne, przez co model ten znalazł upodobanie wśród wielu młodych ludzi. Producent zdecydował się zaktualizować jego oprogramowanie do wersji 4.1.2 Jelly Bean, o czym poinformował już pod koniec września ubiegłego roku. Wreszcie, po wielu miesiącach oczekiwania, Samsung rozpoczął proces aktualizacji Galaxy Ace 2 do systemu Android 4.1.2 Jelly Bean.

Na chwilę obecną aktualizacja rozpoczęła się w Portugalii. Firmware o symbolu I8160XXMC8 jest dostępny zarówno przez sieć (OTA), jak również też program Samsung Kies. Zdecydowanie wygodniejszy jest pierwszy sposób, bo nie musimy podłączać telefonu do komputera i korzystać z dodatkowych programów. W przypadku aktualizacji Over-The-Air wszystko odbywa się z pozycji urządzenia.

ace2jb

Nowa wersja Androida przynosi szereg zmian, do których zalicza się:

  • nowy mechanizm powiadomień,
  • zwiększona szybkość działania urządzenia,
  • lepsza wydajność baterii,
  • nowa wersja nakładki systemowej TouchWiz Nature UX.

Nie wiemy niestety nic na temat czasu wprowadzenia tej aktualizacji do Polski. Jeśli jednak jesteście posiadaczami Galaxy Ace 2 i nie możecie się doczekać nowego Androida, możecie pobrać oprogramowanie z tej strony i zainstalować je na swoim urządzeniu. Na koniec nie zapomnijcie pochwalić się swoimi wrażeniami.

źródło: SammyHub

9 KOMENTARZE

  1. Witam! 🙂 Jestem jednym z maniaków Androidowych nowinek, więc od razu po ogłoszeniu oficjalnej aktualizacji postanowiłem ją u siebie zastosować (wcześniej bazowałem na nieoficjalnym wycieku MB2) i muszę powiedzieć że jestem pozytywnie zaskoczony!: ) Interfejs przejrzysty, kłopotów z pracą telefonu nie widać, po poprawkach ACE 2 naprawdę cieszy oko! Polecam każdemu serdecznie odważne podchodzenie do modyfikowania swojego telefonu, bo naprawdę warto, a ryzyko zepsucia jest znikome, jeśli obezna się człowiek dokładnie z tematem.

  2. Ja tam dalej lecę na XXMB4 i jestem zadowolony ! Dzwonidło się nie wiesza ,apki działają poprawnie ,root stoi ,pamięć odwrócona,Wi-Fi ani Bluetooth mi nie szaleją i nie pożerają baterii co miało miejsce w XXMB2 ,poza tym ani w wersji TNM ani BTU nie ma kompletnie nic nowego więc poczekam sobie na wersję dla Polski 😀 Może coś dodadzą chociaż szczerze wątpię

  3. Czy jeżeli mam telefon na gwarancji w T-Mobile to po wgraniu tego systemy utracę gwarancję i czy wogóle będzie możliwa aktualizacja czy będę musiał czekać aż T-Mobile wyda swoją wersję aktualizacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj