Samsung Galaxy Ace 2 o oznaczeniu GT-I8160 jest dość popularnym smartfonem w naszym kraju. Jego zalety to stosunkowo nisko cena i niezłe parametry techniczne, przez co model ten znalazł upodobanie wśród wielu młodych ludzi. Producent zdecydował się zaktualizować jego oprogramowanie do wersji 4.1.2 Jelly Bean, o czym poinformował już pod koniec września ubiegłego roku. Wreszcie, po wielu miesiącach oczekiwania, Samsung rozpoczął proces aktualizacji Galaxy Ace 2 do systemu Android 4.1.2 Jelly Bean.

Na chwilę obecną aktualizacja rozpoczęła się w Portugalii. Firmware o symbolu I8160XXMC8 jest dostępny zarówno przez sieć (OTA), jak również też program Samsung Kies. Zdecydowanie wygodniejszy jest pierwszy sposób, bo nie musimy podłączać telefonu do komputera i korzystać z dodatkowych programów. W przypadku aktualizacji Over-The-Air wszystko odbywa się z pozycji urządzenia.

ace2jb

Nowa wersja Androida przynosi szereg zmian, do których zalicza się:

  • nowy mechanizm powiadomień,
  • zwiększona szybkość działania urządzenia,
  • lepsza wydajność baterii,
  • nowa wersja nakładki systemowej TouchWiz Nature UX.

Nie wiemy niestety nic na temat czasu wprowadzenia tej aktualizacji do Polski. Jeśli jednak jesteście posiadaczami Galaxy Ace 2 i nie możecie się doczekać nowego Androida, możecie pobrać oprogramowanie z tej strony i zainstalować je na swoim urządzeniu. Na koniec nie zapomnijcie pochwalić się swoimi wrażeniami.

źródło: SammyHub