Uwielbiam to uczucie, gdy na smartfonie czy tablecie pojawia się informacja o dostępności nowej aktualizacji. Zawsze się wtedy zastanawiam – „Co tym razem nowego?”, „Jakie zmiany wprowadza?” Zapewne nie muszą już tego robić niektórzy posiadacze tabletofonów Galaxy Note II, bo od kilkunastu godzin dostępna jest nowa, niewielka aktualizacja oprogramowania.

Aktualizacja została oznaczona jako N7100XXDMC3 (datowana na 27 marca 2013 roku), nie zmienia wersji systemu (nadal mamy do czynienia z Androidem 4.1.2 Jelly Bean) i przeznaczona jest dla egzemplarzy Galaxy Note II pochodzących z polskiej, oficjalnej dystrybucji. Łatka jest niewielka, bo waga wszystkich plików to niespełna 51 MB.

galaxy-note-2-n7100xxdmc3-01

Patrząc na rozmiar aktualizacji nie ma się co spodziewać dużych zmian czy dodatkowych funkcji. Uaktualnienie głównie poprawia działanie i stabilność systemu oraz – jak twierdzą użytkownicy – eliminuje błąd w funkcjonowaniu WiFi, dzięki czemu urządzenie łączy się teraz z każdą siecią bez żadnych problemów. Poprawiono także płynność animacji w galerii, działanie urządzenia na baterii, lecz podobno nadal występują problemy z poprawnym funkcjonowaniem diody powiadomień.

galaxy-note-2-n7100xxdmc3-02

Nową wersję oprogramowania można zainstalować w trybie OTA (Over the Air) bądź podłączając telefon do komputera i używając programu Samsung Kies. Osobiście polecam ten pierwszy sposób, bo jest szybszy i bardziej bezpieczny. Pamiętajcie tylko, by przed rozpoczęciem procesu aktualizacji połączyć się z siecią WiFi (chyba, że ktoś ma duży pakiet i nie żal mu 50 MB) i sprawdzić stan baterii, która powinna być naładowana przynajmniej w połowie.

Jeśli jednak żaden z powyższych sposobów nie zadziała można „od zera” zainstalować nowe oprogramowanie, ściągając odpowiednią paczkę i korzystając z programu Odin. Link do oprogramowania jest poniżej, a instrukcję jak je wgrać oprogramowanie do telefonu na pewno znajdziecie w Google. Miejcie jednak na uwadze, że nie odpowiadamy za jakiekolwiek problemy powstałe podczas bądź po instalacji, wynikające z błędnego korzystania z zewnętrznych programów.

Galaxy Note II – N7100XXDMC3 (1080.4 MB, 27 marca 2013 r.)

5 KOMENTARZE

 1. SGNII w sieci T-mobile brak aktualizacji na tą chwilę.
  Aktualnie mam zaistalowaną wersję modemu: N7100XXDLK7
  Wersja jądra: 3.0.31-679347 se.infra@SEP-126 #1
  SMP PREEMPT Mon Feb 4 09:47:52 KST 2013

  NUMER WERSJI:JZO54K.N7100XXDMB2

  • Aktualizacja jest dla Note II pochodzących z polskiej, oficjalnej dystrybucji, a nie z dystrybucji operatorskiej, dlatego też nie wykrywa Ci bo masz z T-Mobile.

 2. prosze cię gdzie dobre cechy nowe aktuaizacji? ja musze wracać na starszą bo ta to żzera baterie masakrycznie.. telefon na czuwaniu od wczoraj a 50 % baterii juz;/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj